Ethereum EIPS erc standardy kryptowalutowe

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Czy ETH obsługuje standard ERC-20?

Standard ERC-20, który jest utrzymywany przez społeczność Ethereum, ustala wspólną listę standardów. Na dzień 24 marca 2022 r. w głównej sieci Ethereum znajduje się prawie 508 000 tokenów zgodnych z ERC-20. 2 Jest to naprawdę ważne; określa podstawowy zestaw zasad, których muszą przestrzegać wszystkie tokeny Ethereum.

⚡️ Czym są standardy ERC?

Poniżej przedstawiono kilka kluczowych wniosków. Token ERC20 jest standardem używanym do tworzenia i wydawania inteligentnych kontraktów na blockchainie Ethereum . Inteligentne kontrakty mogą być następnie wykorzystywane do tworzenia inteligentnych aktywów lub tokenizowanych aktywów, w które inwestorzy mogą inwestować, dzięki inteligentnym kontraktom. ERC to skrót od “Ethereum Request for Comment”, a ERC20

⚡️ Jak EIP staje się ERC?

EIP określa protokół i standardy inteligentnych kontraktów dla każdego z nich. Gdy ERC zostanie zatwierdzony przez komisję i ukończony, staje się ERC. ERC jest podobny w tym, że jest to rodzaj umowy i standardu na poziomie aplikacji. Istnieje wiele różnych typów ERC (tokeny, proces URI ERC?

⚡️ Czym jest warstwa EIP?

Enterprise Integration Patterns (EIPs) to zbiór wzorców projektowych do budowy przedsiębiorstw.

Standardy kryptowalut EIP i erc w Ethereum to labirynt, w który ludzie często wpadają. Pomimo faktu, że standardy Ethereum znane jako EIP i ERC są dobrze znane, ludzie nadal pytają, dlaczego ich używamy i jak działają. W tym poście postaram się wyjaśnić, co musisz wiedzieć o standardach i jak stworzyć własny ERC.

Czym jest erc a eip?
Czy ETH działa na ERC20?

Co to jest definicja normy?

Standard to dokument unifikujący, który ustanawia proces projektowania oparty na konsensusie, uczciwości, odpowiedzialności publicznej i jakości. W ekosystemie Ethereum standardy określają funkcjonowanie kodu poprzez zdefiniowanie operacji kodu. W3C i jego członkowie zazwyczaj tworzą standardy Web2.

Standardy w ekosystemie Web3 są tworzone przez społeczność, dzięki czemu każdy może opracować i przedstawić swoje własne standardy. Standardy te są poddawane dokładnemu procesowi zatwierdzania lub odrzucania przez EIP.

Best DeFi Coins to Buy in 2022

Czy Bitcoin jest erc20?
Ethereum ERC kryptowaluta czy BEP?

Do czego służą normy? Dlaczego są nam potrzebne?

Celem standardów projektowych jest zmniejszenie złożoności procedur projektowych. Stosujemy standardy, aby ujednolicić dane. W Ethereum wykorzystujemy porównywalne technologie, które są oparte na ustalonych normach. Na przykład token standardu ERC20 zawiera pełną listę EIP .

Czy łatwa kryptowaluta jest godna zaufania?

Dlaczego powinniśmy się przejmować Standardami?

Tworzymy nowe prymitywy finansowe, które miliony ludzi wykorzystują na co dzień. Musimy ustalić pewne podstawowe zasady, aby dowiedzieć się, jak będą funkcjonować transakcje, jednolicie nazywać rzeczy i przenosić tokeny. W przeciwnym razie każdy projekt byłby rozwijany inaczej i komunikacja między nimi byłaby niewielka.

Czym są standardy kryptograficzne erc vs eip?
Co to jest EIP i jak go stworzyć?

Czym jest EIP i dlaczego jest to Ethereum Standard?

Akronim EIP to nazwa nadana Ethereum Improvement Proposal, która jest propozycją zmiany lub ulepszenia protokołu działającego w Ethereum. EIP mają być podstawowymi sposobami proponowania nowych funkcji dla Ethereum; otrzymywania zgłoszeń problemów technicznych od społeczności; oraz dokumentowania środków zaradczych projektu w Ethereum.

Co to jest rynek spot i jak prowadzić handel spot?

EIP zostały stworzone jako narzędzie do śledzenia modyfikacji projektu Ethereum. Obecnie są one używane do definiowania aspektów architektury Ethereum.

Co to jest erc vs eip crypto i jak są powiązane?
Co to jest EIP/ERC!!!

Rodzaje EIP są podzielone na siedem kategorii: Core, Interface, Networking, Meta, Informational oraz ERC.

Co to jest ERC?

Ethereum Request for Comments (ERC) to dokument przedstawiony przez społeczność, który prowadzi deweloperów blockchaina do tworzenia nowych funkcji. ERC to EIP związane z warstwą aplikacyjną łańcucha.

Standardy Ethereum eip vs erc
Nowy standard tokenów Ethereum

Podstawowym rozróżnieniem między EIP i ERC jest to, że EIP w większości definiują możliwości Ethereum Core, podczas gdy ERC przede wszystkim definiują zdecentralizowane funkcje i projekt warstwy aplikacji. Najczęściej używanym typem EIP, dlatego są one tak popularne i często omawiane, jest kategoria ERC.

Jak rozpocząć tworzenie własnej kryptowaluty

Kto decyduje o tym, co jest uznawane za normę?

Ethereum jest projektem open-source, który pozwala każdemu tworzyć rozszerzenia, rozwijać aplikacje i dodawać nowe funkcje. Deweloperzy proponują nowe standardy, które są głosowane przez komitet All Core Devs, Ethereum Cat Herders i Editors. Proces EIP/ERC wymaga szerszego wkładu społeczności na temat eip stands for ethereum, który odbywa się w repozytorium ethereum/eips GitHub i na forum Ethereum Magicians. Procedura ta została przedstawiona w EIP-1.

Czym jest ERC-721? Standard tokenów Ethereum
Co to jest standard tokenów?

Najbardziej rozpowszechniony typ Ethereum jest znany jako “Ethereum Standard”.

Najpopularniejszym ERC stworzonym przez Vitalika Buterina i Fabiana Vogelstellera jest standard tokenów ERC20. Protokół ten rozpoczął manię ICO w 2017 roku i nadal jest wykorzystywany do generowania tokenów Ethereum. Ponad 70% wszystkich kryptowalut na Ethereum opiera się na kontrakcie tokenów ERC20. Kompleksową listę wszystkich ERC można znaleźć tutaj.

Zalety i wady korzystania z kryptowalut

EIP są ważne z wielu powodów.

EIP (jak również ERC) są podstawową jednostką rządzącą Ethereum i są udokumentowane na Ethereum. Pozwalają każdemu proponować, omawiać i akceptować modyfikacje w zdecentralizowanym środowisku. Pomagają użytkownikom zrozumieć, jak pewne tokeny i aspekty Ethereum odnoszą się do konkretnego inteligentnego kontraktu, będąc włączone jako standard lub część standardu.

Ethereum ERC20?
Czym jest ERC 20?

Każda aktualizacja sieci Ethereum zawiera również zestaw EIP, które każdy węzeł musi wdrożyć, aby utrzymać konsensus z innymi węzłami.

Jak ERC umożliwiają jednostkom, firmom i organizacjom stworzenie czegoś niezwykłego?

Oto kilka przykładów standardów ERC i sposobów ich wykorzystania:

Standard ERC-20 został opracowany przez Fabiana Vogelstellera i W. Buterina w listopadzie 2015 r. i jest to najczęściej stosowany interfejs dla wymiennych tokenów, które wykorzystują inteligentne kontrakty do zapewnienia API (interfejsu programowania aplikacji). Poniżej przedstawiono kilka przykładów tego, co token ERC-20 umożliwia użytkownikom:

Jakie są różnice między standardami ERC?
Czym jest NFT w kryptowalucie
 • Możesz przenosić tokeny między kontami, korzystając z procesu odzyskiwania konta, ponieważ nie jest on w żaden sposób ograniczony.
 • Będziemy mogli zobaczyć aktualne saldo tokena na koncie.
 • Zbadaj aktualną światową podaż tokenów.
 • Potwierdzenie wydatków osób trzecich.

O wprowadzeniu nowych aktywów krąży wiele plotek, ale oto kilka ważnych różnic między ERC20 a EIP:

 • Możesz dowiedzieć się więcej o oryginalnej ofercie Buterina i powiązanych dyskusjach na Reddit, lub zagłębić się w techniczne aspekty tokenów ERC-20 w naszym wyjaśnieniu dotyczącym tokenów ERC-20.
 • ERC-721 to nowy standard, który ma na celu zastąpienie ERC-20. William Entriken, Dieter Shirley, Jacob Evans i Nastasia Sachs w styczniu 2018 roku opublikowali pierwszą wersję ERC-721, inspirowaną standardem tokenów ERC-20. assets), co oznacza, że nie obsługuje on unikalnego

Co to jest ERC-20 i TRC20?
Standard tokenów ERC-20

ERC-721 powstał, aby służyć jako standardowy interfejs dla NFT, takich jak zdjęcia i piosenki, w odpowiedzi na niezadowolenie użytkowników, którzy nie mogli handlować tymi przedmiotami. Ponieważ każdy token ERC-721 jest unikalny, jest on zapisywany na blockchainie za pomocą numeru. Inne osoby lub programy mogą używać tego numeru, aby wykazać własność

Ile warte jest ERC-20?
ETH ERC20 czy BEP2?
 • To tylko kilka ze znanych kolekcji NFT, które wykorzystują standard tokenów ERC-721:n
 • Cryptokitties: Pierwotnie CryptoKitties był zgodny z poprzednim standardem ERC-721. Jest to gra “play to earn”, która rozpoczęła się od umożliwienia graczom hodowania i zbierania cyfrowych kotów na blockchainie Ethereum.
 • Ethereum Name Service (ENS) to zdecentralizowana i bezpieczna usługa nazw, która przekształca adresy portfeli Ethereum w czytelne nazwy, adresy URL i emotikony, takie jak zarejestrowany przez Buterina vitalik.eth.
 • The Bored Ape Yacht Club (BAYC): kolekcja 10 000 unikalnych NFT wydanych przez Yuga Labs w kwietniu 2021 roku. Każdy NFT jest również rodzajem członkostwa w ekskluzywnym klubie, który oprócz bycia rzadką sztuką cyfrową daje prawa i korzyści dla społeczności.

Ogólnie rzecz biorąc, wraz z rozwojem sieci metody integracji lub wprowadzania modyfikacji do Ethereum stają się coraz prostsze, po części dzięki inicjatywom takim jak Ethereum Cat Herders i Fellowship of Ethereum Magicians.

Czym jest ERC20 vs. ERC721?
Jaka jest różnica między podstawowym EIP a uzupełniającym?

Społeczność kociarzy Ethereum promuje udostępnianie serii PEEPanEIP, która stanowi przegląd EIP rozważanych pod kątem modernizacji sieci, standardów ERC i innych kluczowych koncepcji blockchain Ethereum. Na blogu Hudsona Jamesona można znaleźć dalsze lektury i informacje o historii EIP i ewolucji zarządzania Ethereum (w tym ERC).

Format propozycji EIP dla Ethereum lub format propozycji dla innych kryptowalut

Oczywiście, ponieważ EIP są dokumentami technicznymi, muszą przestrzegać pewnego formatu prezentacji, który jasno przedstawia wszystkie informacje potrzebne do zrozumienia zmian, które proponuje. W związku z tym format EIP obejmuje następujące wiersze:

Co to jest ERC i EIP?
Jaka jest główna przewaga Ethereum nad bitcoinami?
 • EIP zawiera preambułę. To tutaj znajduje się preambuła, która jest formalnym wprowadzeniem do dokumentu. Są one napisane zgodnie ze standardami formatowania RFC 822. Prolog ten zawiera wszystkie niezbędne informacje o EIP, w tym jego numer, autora, tytuł i krótki opis.
 • Znajdź problem techniczny. W tej fazie będziemy szukać zwięzłego opisu (nie więcej niż 200 słów) problemu technicznego.
 • Motywacją jest zapewnienie lepszego zrozumienia problemu, który rozwiązuje i jego potencjalnego rozwiązania. Ten element jest opcjonalny i powinien być używany, jeśli chcesz uaktualnić protokół Ethereum. W tym czasie autor EIP powinien jasno określić, dlaczego obecna specyfikacja protokołu nie rozwiązuje poruszanego problemu. Zgłoszenia
 • Na etapie Implementacji, po stworzeniu i omówieniu specyfikacji, autor EIP powinien sfinalizować i opisać proponowaną przez siebie składnię i ulepszenia. Musi być ona jasna i zwięzła, weryfikowalna i powtarzalna. Jeśli specyfikacja nie spełnia tych standardów, zostanie szybko odrzucona.
 • Uzasadnienie opisuje, dlaczego projekt został wykonany i dlaczego podjęto określone decyzje. Powinno opisywać konkurencyjne projekty, które były rozpatrywane, jak również wszelkie dodatkowe prace. Uzasadnienie może również pokazać zgodę społeczności, jak również odnieść się do kluczowych zastrzeżeń lub obaw wyrażonych w trakcie dyskusji.
 • Kompatybilność wsteczna. Wszystkie EIP, które powodują problemy z kompatybilnością, powinny je wskazać i określić stopień ich powagi. Sposób w jaki autor naprawi te niezgodności powinien być wyjaśniony w EIP. Kompatybilność wsteczna może spowodować natychmiastowe odrzucenie propozycji, jeśli nie ma na nią wystarczającej zgody.
 • EIP, które mają wpływ na zmiany konsensusu, muszą mieć przypadki testowe. Testowanie innych EIP nie jest wymagane, ale jeśli zostanie przeprowadzone, powinno być zgodne z istniejącymi najlepszymi praktykami.
 • Proces przechodzenia przez wiele etapów w celu ukończenia wdrożenia może być czasochłonny. EIP jest publikowany jako projekt, a następnie musi przejść przez kilka kolejnych głównych faz, zanim otrzyma status “Final”. O ile praktyka osiągania porozumienia w sprawie specyfikacji i uzasadnienia przed napisaniem kodu jest godna uwagi, o tyle idea “ogólnego konsensusu i prowadzenia
 • Aby wniosek zakończył się sukcesem, niezbędny jest wkład ekspertów. Wszystkie EIP powinny zawierać część poświęconą potencjalnym zagrożeniom/ implikacjom planowanej zmiany. Należy uwzględnić materiały dotyczące kwestii bezpieczeństwa, ryzyka i zasobów, które mogą być przydatne w przyszłych fazach rozwoju planu.

Obejmują one wybory projektowe w takich obszarach jak bezpieczeństwo, obawy, kluczowe dyskusje, konkretne zalecenia dotyczące wdrożenia i trudności, podsumowanie zagrożeń i ryzyka oraz sposób ich rozwiązania itd. Jeśli w zgłoszeniu brakuje części “Kwestie bezpieczeństwa” EIP, zostanie ono odrzucone. EIP nie może przejść do “Final” bez uwzględnienia tych kwestii bezpieczeństwa.

Kiedy Ethereum zostało zaoferowane?
Standardy rozwoju Ethereum

Stany Zjednoczone mają najbardziej agresywne prawo autorskie na świecie, z klauzulą, która pozwala na wyłączenie niektórych praw autorskich, jeśli zostały one opublikowane “tak szybko jak to możliwe” po 1 stycznia 1978 roku. Wszystkie standarty muszą być w domenie publicznej.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject