Etapy handlu kryptowalutami

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Ile jest etapów w kryptowalucie?

Globalny porządek ekonomiczny to wielkie wyzwanie, ale kryptowaluty takie jak bitcoin próbują go wprowadzić. Paul Vigna i Michael Casey opisują pięć faz adopcji kryptowalut i co to może oznaczać dla przyszłych finansów.

⚡️ Czym jest cykl bitcoina?

Czym są 4-letnie cykle bitcoina i dlaczego są ważne? Co 210 000 bloków następujehalacja nagrody bitcoina. Trwa to około czterech lat. Następne przepołowienie ma nastąpić na początku 2024 roku.

⚡️ Jakie są etapy bańki kryptowalutowej?

W ciągu ostatniej dekady rynek kryptowalut przeszedł przez kilka cykli boomów i załamań. Za każdym razem rynek podążał za podobnym schematem: szybki wzrost, po którym następowała ostra korekta. Ten cykl jest często określany jako bańka kryptowalutowa.

⚡️ Na czym polega proces handlu kryptowalutami?

Handel kryptowaluty to proces kupowania i sprzedawania aktywów kryptowalutowych w próbie osiągnięcia zysku. Kryptowaluty są zmienne, więc traderzy muszą być ostrożni przy wchodzeniu i wychodzeniu z transakcji.

Handel kryptowaluty

Rynek kryptowalut może być zniechęcający zarówno dla początkujących, jak i biegłych traderów ze względu na liczne terminy techniczne i procesy z nim związane. Zdekonstruowaliśmy go na sześć prostych kroków, które pomogą Ci lepiej zrozumieć rynek kryptowalut i jak na nim handlować:

Jakie są etapy rozwoju kryptowalut?
Jak działa proces handel kryptowaluty?
 • Podejmij decyzję o tym, jak chcesz handlować kryptowalutami.
 • Dowiedz się, jak działa biznes kryptowalutowy.
 • Załóż konto.
 • Stwórz strategię handlową.
 • Dokonaj wyboru platformy handlowej kryptowalut.
 • Twoja pierwsza pozycja będzie otwarta, monitorowana i zamknięta.
 • Określ, jak chcesz handlować kryptowalutami przed rozpoczęciem.
Jaka jest najlepsza strategia handlowa dla kryptowalut?
Czy handel kryptowalutami jest opłacalny?

Istnieją dwie metody handlu kryptowalutami: możesz spekulować na ich wartości za pomocą CFD lub nabyć je w przekonaniu, że ich wartość wzrośnie.

Handel kryptowalutami za pomocą CFD to strategia o wysokim ryzyku i spekulacyjna.

Kontrakt na różnicę to rodzaj umowy, w której zgadzasz się na handel różnicą w wartości kryptowaluty od czasu pierwszego otwarcia pozycji do czasu jej zamknięcia. Nie kupujesz kryptowalut; zamiast tego spekulujesz na cenach rynkowych.osiągasz zysk, jeśli kryptowaluta wzrasta w wartości, ale tracisz pieniądze, jeśli spada w wartości – odwrotnie jest w przypadku krótkiej pozycji.

Jak długo trwa cykl kryptowalutowy?
Czym jest supercykl w kryptowalutach?

Zakup kryptowalut poprzez giełdę

Alternatywnie, możesz wybrać nabycie kryptowaluty, co oznacza, że natychmiast staniesz się właścicielem części cyfrowej waluty z zamiarem przechowywania jej w wirtualnym portfelu i zarabiania pieniędzy, jeśli jej wartość wzrośnie.

Zanim zaczniesz, musisz stworzyć portfel kryptowalutowy i założyć konto na giełdzie kryptowalut. Proces ten może mieć wiele etapów i może być wymagane, aby dołączyć do listy oczekujących na konto.

Co to jest 4-letni cykl kryptowalutowy?
W jaką kryptowalutę zainwestować w 2022 roku?

Odkryj, jak działa rynek kryptowalut i co musisz wiedzieć

Ważne jest, aby zrozumieć, jak działają kryptowaluty i jakie terminy są używane do ich opisania, zanim zaczniesz handlować.

Kryptowaluty to cyfrowe monety, które używają zdecentralizowanej księgi głównej do rejestrowania wszystkich transakcji. Bitcoin, pierwsza i najbardziej znana kryptowaluta, została stworzona w 2009 roku. Kryptowaluty są często przedmiotem obrotu na najlepszych giełdach kryptowalut i można je kupić za inne waluty lub tokeny.

Jakie są etapy cyklu rynkowego?
Strategie handlu kryptowalutami

Jak zarabiać na handlu kryptowalutami?

Jeśli masz szczęście, że udało Ci się osiągnąć zysk z handlu kryptowalutami, możesz chcieć wiedzieć, jak spieniężyć swoje zarobki.

Jeśli trzymasz kryptowaluty w portfelu, możesz je sprzedać na giełdzie za walutę fiat (jak dolary czy euro) lub inne kryptowaluty.

Możesz również konwertować kryptowaluty na fiat za pośrednictwem brokera, który oferuje usługi kryptowalutowe, takie jak Coinbase lub Bitstamp.

Czy kryptowaluty mają godziny handlu?
Najlepsze giełdy kryptowalutowe

Kiedy już sprzedasz swoją kryptowalutę i zamienisz ją na fiat, możesz wypłacić pieniądze na swoje konto bankowe.

Na co uważać przy handlu kryptowalutami?

Zanim zaczniesz handlować kryptowalutami, jest kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć:

 • Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny, co oznacza, że ceny mogą się gwałtownie wahać.
 • Kryptowaluty nie są regulowane przez rządy, więc możesz być narażony na ryzyko oszustwa lub kradzieży.
 • Ważne jest, aby zrobić swoje badania i zrozumieć ryzyko związane z tym, zanim zaczniesz handlować.
Czy można handlować CFD na kryptowaluty?
Jak handlować kontraktami CFD na bitcoina?

Rynek kryptowalut, podobnie jak większość innych rodzajów rynków, jest zdecentralizowaną siecią kupujących i sprzedających, którzy działają poprzez system weryfikacji peer-to-peer, a nie centralny serwer. Kiedy kryptowaluty są kupowane i sprzedawane, transakcje są rejestrowane w łańcuchu bloków – wspólnej cyfrowej księdze, która śledzi rzeczy – poprzez proces “wydobycia”.

Kryptowaluty są również znane ze swojej zmienności, dlatego kluczowe jest zrozumienie, co może wpłynąć na rynek – od początkowych ofert monet i podziałów blockchain po najbardziej aktualne wiadomości i przepisy rządowe.

Czy Coinbase używa CFD?
Jak handlować CFD na kryptowaluty

Załóż konto.

Możesz być przygotowany na szybsze otwarcie pozycji, jeśli handlujesz kryptowalutami, a nie je kupujesz. Portfel cyfrowy lub konto na giełdzie nie jest wymagane. W rzeczywistości wszystko, czego potrzebujesz, aby handlować z CFD, to konto u dostawcy usług handlu lewarowanego.

W przeciwieństwie do innych giełd kryptowalutowych, IG pozwala na rejestrację konta z zaledwie kilkuminutowym oczekiwaniem. Nie musisz wkładać gotówki na konto, dopóki nie chcesz dokonać transakcji.

Czy możliwe jest kupienie kryptowaluty na giełdzie?
Jak działa kupowanie kryptowalut na giełdzie?

Stwórz strategię handlową

Posiadanie strategii handlowej jest krytyczne dla sukcesu każdego tradera, ale szczególnie dla traderów kryptowalut, ponieważ rynek może być niezwykle zmienny. Jest to miecz obosieczny: zmienność sprawia, że rynek jest atrakcyjny, ale jednocześnie trudny do handlu. Z tego powodu Twój trading plan musi zawierać techniki zarządzania ryzykiem, a także opis Twoich celów, kryptowalut, którymi chcesz handlować, oraz metodę wchodzenia i wychodzenia z transakcji, znaną jako strategia handlowa.

Czy konieczne jest kupowanie kryptowaluty przez giełdę?jak zaczac handlowac kryptowalutami
Na jakiej giełdzie kupić kryptowalutę?

Analizuj rynek kryptowalut: czy chcesz używać analizy technicznej czy fundamentalnej? Analiza techniczna dotyczy zmian cen kryptowalut i wzorców historycznych, podczas gdy analiza fundamentalna dotyczy zmiennych zewnętrznych i danych makroekonomicznych.Niezależnie od tego, jaki styl wybierzesz, bądź na bieżąco z wszelkimi wiadomościami dotyczącymi rynku, ponieważ kryptowaluty są szczególnie podatne na nastroje rynkowe.

Dokonaj wyboru, wybierając platformę do handlu kryptowalutami

Dzięki naszym platformom handlowym możesz uzyskać inteligentniejszy i szybszy sposób handlu CFD na kryptowaluty – ze spersonalizowanymi alertami, dynamicznymi wykresami i wbudowanymi narzędziami do zarządzania ryzykiem. Na platformie IG możesz handlować za pomocą:

Jak mogę badać rynek kryptowalut?
Jak zaczac handlowac kryptowalutami
 • Twoja przeglądarka internetowa
 • Jedna z naszych aplikacji mobilnych
 • Zaawansowane platformy firm trzecich, takie jak MT4
 • Otwórz, monitoruj i zamknij swoją pierwszą pozycję
 • W rezultacie możesz rozpocząć handel kryptowalutami, gdy tylko otworzysz swoje konto IG i wybierzesz swoją platformę.

Wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć bilet handlowy dla wybranego rynku, a zobaczysz ceny kupna i sprzedaży bitcoina, eteru, litecoina lub dowolnej kryptowaluty, którą wybierzesz do handlu. Będziesz mógł wybrać, jak duża będzie Twoja pozycja przed wejściem na rynek długi lub krótki. Pamiętaj, że możesz dodać przystanki lub limity, aby zamknąć swój handel, gdy osiągnie określony poziom, i chronić się przed niepotrzebnym ryzykiem.

Jakie kryptowaluty powinni znać automatyczny handel kryptowalutami
Co wiesz o kryptowalucie Jak działa?

W części “Otwarte pozycje” platformy handlowej, możesz śledzić zysk/stratę swojej pozycji. A kiedy nadejdzie czas zamknięcia pozycji, wszystko co musisz zrobić, to zawrzeć identyczną transakcję w przeciwnym kierunku.

Dobrym przykładem jest handel na kryptowalutach

Zebraliśmy dwa przykłady transakcji kryptowalutowych i ich potencjalnych wyników, aby pomóc Ci zrozumieć, jak wykonać handel kryptowalutami.

Przyjrzyjmy się przykładowi osoby sprzedającej eter w kontekście handlu CFD:

Jak zarabiać na kryptowalucie?
Jak zarabiać na kryptowalutach ” Poradnik 2022

Postanawiasz otworzyć krótką pozycję sprzedając ethereum w stosunku do dolara amerykańskiego ( ethereum/dolar amerykański ), ponieważ wierzysz, że cena Ethereum, tokenu sieci, spadnie.

Sprzedajesz 5 kontraktów (każdy jest wart 1 ETH), aby ustanowić pozycję po obecnej cenie rynkowej 200.

Jeśli twoja przepowiednia się sprawdzi

Jeśli miałbyś rację i wartość eteru spadłaby w stosunku do dolara amerykańskiego, Twoja transakcja zakończyłaby się sukcesem. Mógłbyś zamknąć swoją pozycję i osiągnąć zysk poprzez zakup 5 pinów, aby zakończyć ją po cenie kupna 155, która jest wyższa niż cena rynkowa dzięki spreadowi.

Jakie są najpopularniejsze błędy w handlu kryptowalutami?
Automatyczny handel kryptowalutami

Ponieważ rynek zmienił się o 45 pipsów na Twoją korzyść, Twój zysk z transakcji zostanie obliczony w następujący sposób: 5 x 45 = $225.

Jeśli jesteś wyłączony, twoja prognoza będzie zła.

Jeśli jednak cena eteru wzrosłaby w stosunku do dolara amerykańskiego, Twoja pozycja zostałaby zamknięta ze stratą, ponieważ kupiłeś ją po niższej cenie. Załóżmy, że wychodzisz z transakcji po tym jak rynek wzrasta o 15 pipsów do 215, więc odkupujesz 5 kontraktów po 217 USD każdy. Oznacza to, że Twoja pozycja poniesie stratę w wysokości 30 USD.

Pamiętaj, że możesz użyć zleceń stop-loss i limit, aby automatycznie zamknąć transakcję na określonym poziomie cenowym, jeśli rynek porusza się przeciwko Tobie, co może pomóc Ci w zarządzaniu ryzykiem.

Jaki jest najbardziej opłacalny handlowanie kryptowalutami
Jak zrobić 100-dniowy handel kryptowalutami?

Teraz, gdy przyjrzeliśmy się przykładowi handlu kryptowalutami za pomocą CFD, zbadajmy, jak zrobić to za pośrednictwem giełdy.

Na co zwrócić uwagę

Handel kryptowalutami ma takie samo ogólne ryzyko i unikalne trudności jak inne rynki finansowe.

Zmienność. Kryptowaluty są zmienne. Jest to jedna z rzeczy, które przyciągają do nich traderów, ale stanowi również znaczne ryzyko. Dwucyfrowe wahania cen intraday nie są rzadkością, a niewielkie zmiany mogą wystąpić w ciągu zaledwie kilku minut.

Jak sprawdzić, czy dana kryptowaluta będzie rosła?
Czy można zarabiać na życie day tradingiem kryptowalut?

Nieuregulowane, manipulowane rynki. Giełdy kryptowalut są mniej uregulowane niż bardziej tradycyjne rynki. Nie jest tajemnicą, że oszustwa i manipulacje rynkowe są szeroko rozpowszechnione na rynku kryptowalut. Są one również znacznie mniej płynne niż wiele innych rynków, co może przyczynić się do zmienności cen i umożliwić manipulację cenami, przymusową likwidację i tym podobne dla “wielorybów” z dużymi portfelami kryptowalut.

Brak ochrony inwestorów. W przeciwieństwie do innych rynków, na których istnieją prawa i przepisy chroniące inwestorów, najlepsze giełdy kryptowalut nie mają takich samych zabezpieczeń. Jeśli więc giełda zostanie zhakowana lub zbankrutuje, możesz nie być w stanie odzyskać swoich pieniędzy.

Niedokładne wzorce. Rynki często podążają za wzorcami, ale nie zawsze tak jest. Jest to niebezpieczeństwo przy handlu czymkolwiek, ale specyfika rynku kryptowalut sprawia, że jest to szczególne zagrożenie.

Jak osiągnąć dzienny zysk w kryptowalucie?
Handlowanie kryptowalutami

Narażając się nadmiernie na niebezpieczeństwo. Nie ryzykuj więcej niż możesz sobie pozwolić na stratę. Aby ograniczyć swoją ekspozycję, rozważ ustanowienie zleceń zysku i stop loss w przypadku znacznych swingów.

Korzystanie z nadmiernej ilości dźwigni finansowej. Wiele giełd kryptowalutowych zapewnia dźwignię do 100x, co znacznie podnosi stawki. Ekstremalna zmienność w kryptowalutach i handel z wysoką dźwignią może spowodować szybkie upłynnienie pozycji.

Niewiedza, kiedy spasować, może być bardzo kosztowna. Niezależnie od tego, czy jesteś na fali wznoszącej, czy opadającej, ważne jest, aby wiedzieć, kiedy zamknąć pozycję i albo zablokować zyski, albo zmniejszyć straty.

Zbadaj różne platformy handlu kryptowalutami.

Jaka jest najlepsza strategia dla kryptowalutowego day tradingu?
Czy można zyskać handlując kryptowalutami?

Rozważ czynniki takie jak pochodne lub dźwignia, rodzaje zleceń, które akceptuje i jak prosto można go połączyć z botami do handlu kryptowalutami podczas wyboru platformy handlowej kryptowalut.

Kiedy już zdecydujesz się na platformę, otwórz konto demo, aby przyzwyczaić się do tego, jak działa i jakie funkcje oferuje.

Kiedy będziesz gotowy, zasil swoje konto kryptowalutami lub walutą fiat i zacznij handlować.

Mając to na uwadze, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci lepiej zrozumieć handel kryptowalutami i jak to działa.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject