Dlaczego rynek kryptowalut jest dziś na minusie?

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Rynek kryptowalut jest dziś w dół, parując rajd Ethereum po Shapella z całkowitą kapitalizacją rynku kryptowalut tracąc prawie 4% w ciągu 24 godzin.

Zaraz po tym, jak niektórzy analitycy uznali, że Bitcoin był na progu potwierdzenia nowej hossy, rynek kryptowalut zanotował spadek wśród niepewności regulacyjnej i oznak słabnących warunków makroekonomicznych. 

Dlaczego rynek kryptowalut spadł dzisiaj?

Rynek kryptowalut w dół o 4%, Bitcoin poniżej 30 tys. USD

Cena Bitcoina uderzyła w 7-dniowe minimum 19 kwietnia na poziomie 29 158 USD po tym, jak nie udało się utrzymać kluczowego poziomu 30 000 USD. Co więcej, niektórzy traderzy obawiają się, że dalsza korekta może powrócić do dołków rynku niedźwiedzia.

Wyniki rynku kryptowalut, dzienna rama czasowa: Coin360

Jak wygląda dziś Ethereum?

Podobne obawy istnieją w przypadku Eteru 

który przełamał poziom 2 100 USD po aktualizacji Shapella i uderzył w 11-miesięczny szczyt, a następnie 7-dniowy niski poziom 1 972 USD w dniu 19 kwietnia, pomimo depozytów stakingowych ETH przewyższających wypłaty dzień wcześniej.

Aktualizacja rynku kryptowalut w kwietniu 2023 r.

Obawy przed regulacjami w USA

18 kwietnia Gary Genseler, przewodniczący SEC, pojawił się przed Komisją Usług Finansowych Izby Stanów Zjednoczonych na przesłuchanie nadzorcze, co prawdopodobnie zepsuło traderów kryptowalut.

Podczas przesłuchania Gensler odmówił definitywnej odpowiedzi, czy Ethereum jest towarem czy papierem wartościowym, pomimo wielokrotnych próśb członków komisji, aby to zrobić. 

17 kwietnia SEC złożył pozew przeciwko giełdzie kryptowalutowej, Bittrex. Pozew zarzuca Bittrexowi prowadzenie niezarejestrowanej krajowej giełdy papierów wartościowych, brokera i agencji rozliczeniowej.

Ceny kryptowalut i wiadomości

Gensler wydał następujące ostrzeżenie,

“Jeśli ta dziedzina ma jakąkolwiek szansę na przetrwanie i sukces, to sprawdzone w czasie zasady i prawa chroniące inwestujących. Nie należy mieć ręki w kieszeni klienta, wykorzystując jego fundusze dla własnej platformy.”

Jastrzębi Fed i słabsza gospodarka ciążą na ryzykownych aktywach

Jaki jest dzisiejszy stan bitcoina?

Pomimo obaw o kryzys bankowy i nadziei na gołębi zwrot, przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell wydaje się być zdeterminowany do obniżenia inflacji poprzez kolejne podwyżki.

Powell i Fed nadal powtarzają, że celem jest obniżenie inflacji do 2%. Na konferencji prasowej 28 marca Powell powtórzył,

Dlaczego rynek kryptowalut tak bardzo spada?

“Nadal dążymy do obniżenia inflacji do poziomu 2 proc. i utrzymania długoterminowych oczekiwań inflacyjnych na dobrym poziomie. Obniżenie inflacji będzie prawdopodobnie wymagało okresu wzrostu poniżej trendu i pewnego złagodzenia warunków na rynku pracy. Przywrócenie stabilności cen jest niezbędne, aby stworzyć warunki do osiągnięcia maksymalnego zatrudnienia i stabilnych cen w dłuższym okresie.”

Rynek wydaje się zgadzać, że stopy procentowe będą nadal rosły, a kolejne posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartych Rynków (FOMC) zaplanowano na 3 maja 2023 r.

Czy w 2023 r. kryptowaluty znów wzrosną?

Będzie to ważna data również dla inwestorów kryptowalutowych, ponieważ sektor jest nadal silnie skorelowany z Dow i S&P 500.

Prawdopodobieństwo docelowej stopy procentowej. Źródło: Grupa CME

Tymczasem Fed walczy z własnymi wiatrami głównymi, ponieważ główne banki nadal oczekują, że Stany Zjednoczone doświadczą ostrej recesji w pewnym momencie w 2023 r., która prawdopodobnie zepchnie w dół ceny aktywów ryzykownych, w tym kryptowalut. 

Jak wynika z analizy U.S. Bank, sentyment inwestorów dotyczący obecnego stanu gospodarki pozostaje niski i wykazuje tendencję spadkową.

Kondycja gospodarcza na świecie. Źródło: U.S. Bank

Kondycja gospodarcza na świecie. Źródło: U.S. Bank

Według U.S. Bank, 

Inflacja, stopy procentowe i zyski pozostają kluczowe dla stóp zwrotu z akcji. Utrzymująca się inflacja, rosnące stopy procentowe oraz niepewność co do tempa wzrostu zysków w 2023 r. pozostają headwindami dla postępujących cen akcji.”

Ten artykuł nie zawiera porad inwestycyjnych ani rekomendacji. Każdy ruch inwestycyjny i handlowy wiąże się z ryzykiem, a czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania przy podejmowaniu decyzji.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject