Czym jest Rebase/Elastic Token i jak działa?

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Czy można zarobić na tokenie rebase?

Kiedy uzyska dużą ilość środków, może zarabiać więcej dziennie i rozdawać dodatkowe tokeny tym stackerom jako nagrody. Oczywiście Olympus DAO OHM jest najpopularniejszym rebase, ponieważ jest najczęściej rozwidlonym projektem z Olympus DAO, jednak większość zalet stakingu funkcjonuje i działa podobnie.

⚡️ Czym jest rebase w stackingu?

Platforma Rebase Finance to przełomowy projekt, który pozwala na automatyczne układanie stosu i składanie odsetek z nieskończonym APY na poziomie 300 000 procent. Użytkownicy mogą zdobywać nagrody $REBASE w postaci odsetek wypłacanych prosto do portfela, po prostu kupując i utrzymując kryptowalutę rebase w swoim portfelu.

⚡️ Czym jest kryptowaluta AMPL?

Czym jest Ampleforth (AMPL)? Jest to rodzaj waluty Ethereum z automatycznie dopasowaną ofertą negocjacyjną.

⚡️ Jak działa token elastyczny?

Podaż obiegowa (lub przeładowanie) tokena rozszerza się lub kurczy w wyniku zmian ceny kryptowaluty. To zwiększenie lub zmniejszenie podaży jest realizowane za pomocą overbasis.

Czy tokeny rebase są opłacalne?

Kryptowaluta z dynamiczną podażą, która reguluje jej cenę, nazywana jest rebase lub elastycznym tokenem. Tokeny rebase są zwykle połączone z innym aktywem i, podobnie jak stabelcoiny, są kontrolowane przez algorytm. Rebase, w przeciwieństwie do stabeli , spalają tokeny w obiegu lub natychmiast tworzą nowe, zamiast polegać na rezerwach, aby utrzymać kołek.

Podaż tokena rebase jest niezwykle niepewna, ale jego cena ma tendencję do utrzymywania się na stałym poziomie, dopóki śledzi wartość innego aktywa.

Czy tokeny rebase są opłacalne?
Co to jest rebase w układaniu na stosie?

Każda kryptowaluta ma swój własny kod, który określa zasady tworzenia i niszczenia monet (bicia i wypalania). Regulacje te zazwyczaj nie są tworzone z myślą o konkretnej cenie.

Kiedy blok jest weryfikowany przez górników bitcoina, generowany jest nowy bitcoin. Nie ma innego sposobu na stworzenie bitcoina i nie ma metody na jego wyeliminowanie. Bitcoin jest produkowany w taki sposób, że zachęca się do udziału w wydobyciu i dodawania świeżych tokenów do obiegu, a nie do manipulowania ceną. W rezultacie, bitcoin nie jest przemianowaniem istniejącego aktywa.

Przykładem tokenu relabellingowego jest Ampleforth (AMPL). Podaż waluty jest zmieniana co 24 godziny, aby utrzymać cenę zbliżoną do 1$.

Czym jest kurs kryptowaluty rebase?
Co to jest pozytywny token rebase?

Wartość każdego portfela posiadającego AMPL wzrośnie proporcjonalnie do ilości jego aktywów. Oznacza to, że każdy ma wciąż taką samą ilość AMPL. Fundamentalne siły ekonomiczne będą napędzać cenę z powrotem w dół w kierunku celu, gdy więcej tokenów zostanie wyprodukowanych.

Z kolei mali inwestorzy są bardziej skłonni do popełnienia dużego błędu. Kiedy cena Bitcoina spada poniżej określonego poziomu, duzi inwestorzy, którzy posiadają udziały przekraczające 1 milion dolarów w bitcoinie i eterze, płynnych aktywach, ekwiwalentach pieniężnych lub komercyjnych papierach wartościowych, są bardziej skłonni sprzedać swoje bitcoiny i eter po okazyjnych cenach.

Faktem jest, że nawet po obniżeniu ceny każdego tokena AMPL o połowę, każdy posiadany przez Ciebie token nadal będzie wart około 1 USD.

Tokeny rebase są kryptowalutami
Rebase Tokens.

Doge Killer był nazwą przypisaną tokenowi z ekosystemu shiba inu o nazwie dogekiller (LEASH), który został początkowo stworzony jako re-branża w celu śledzenia ceny dogecoina (DOGE) w tempie 1/1000, co sugerowało, że jeśli cena dogecoina wzrosła do 0,01 USD, cena dogekillera wzrosłaby do 0,001 USD.

Cena Dogekillera skoczyła do 0,35$ 12 stycznia, gdy wieści o jego istnieniu i potencjalnej wartości zaczęły się rozprzestrzeniać, po czym spadła do około 0,05$ – 0,06$ w kolejnych dniach, gdy ludzie wyprzedawali swoje tokeny Dogekillera.

To otworzyło drzwi dla ruchów cenowych dogecoin, aby wpłynąć na inwestorów siba inu bez konieczności inwestowania bezpośrednio w token, przyciągając więcej osób do systemu.

Co to jest Rebase w kryptografii
Co to jest Rebase token?

Projekt został ostatecznie zamknięty, chociaż tokeny LEASH nigdy nie zostały “wycofane”. Zamiast tego są one teraz monetą oszczędnościową, która jest dostosowywana przez podaż i popyt, podobnie jak większość innych kryptowalut.

Dlaczego potrzebujemy elastycznych tokenów dostawczych?

Podstawowym założeniem tej koncepcji jest to, że cena tych monet pozostanie stała, co jest realizowane poprzez zmianę podaży.

Tokeny Elastic Supply są często porównywane do Stablecoinów, ponieważ mają reputację utrzymywania stałej wartości. Istnieje jednak kilka ważnych różnic między nimi.

Czym jest token rebase? rebase crypto znaczenie
Czy opłaca się inwestować w token rebase?

Stablecoins to waluty, które starają się utrzymać stabilną wartość poprzez powiązanie jej z ceną innego towaru w świecie rzeczywistym.

Tempo zrównoważonego wzrostu dla tokenów podaży określa cena docelowa, która jest ustalana poprzez zmienną w czasie podaż tokenów.

Elastos wykorzystuje tę samą podstawową architekturę co stabelcoiny, z tym wyjątkiem, że elastyczne tokeny podażowe niekoniecznie próbują wyeliminować zmienność. Zamiast próbować ją zmniejszyć, dążą do sprowadzenia jej do poziomu, na którym osiągana jest zamierzona wartość tokena.

Ogólna podaż projektu jest zmieniana w taki sposób, że gdy cena wzrasta, wzrasta również dostarczana ilość. Gdy podaż wzrasta, wartość każdego żetonu spada.

Podobnie, gdy cena spada, spada też ogólna podaż projektu, co skutkuje wzrostem ceny. Jak widać, to

Jak działa token rebase
Czy tokeny rebase podlegają opodatkowaniu?

Czy są jakieś wady korzystania z tokenów elastycznego zasilania?

Inwestowanie w tokeny o elastycznej cenie może być uznane za niebezpieczne. Szansa na utratę pieniędzy dzięki tokenom z oferty elastycznej jest większa. Owszem, może to poprawić zarobki, ale może też podnieść straty. Jeśli cena tokena spadnie i firma ponownie wprowadzi się na giełdę po niższej cenie, stracisz pieniądze zarówno dlatego, że wartość tokena spadnie, jak i dlatego, że będziesz musiał kupić więcej tokenów, aby uzyskać tę samą liczbę akcji.

Kolejną wadą inwestowania w tokeny elastycznej podaży jest to, że są one aktywem eksperymentalnym, podnoszącym możliwość wystąpienia błędów kodowania w kodzie inteligentnego kontraktu projektów.

Co to są nagrody rebase?
Co to jest rebase/Elastic Token?

Oto kilka przykładów elastycznych tokenów ofertowych.

  • Ampleforth (AMPL).
  • Yam Finance (YM).
  • Protokół BASE (BASE)
  • DEFI 100 (D100)

Co to jest odbicie?

Pozytywny relase to taki, w którym cena elastycznego tokena jest większa niż cena docelowa, natomiast negatywny to taki, w którym jest mniejsza. Na przykład mamy 50 żetonów A z docelową ceną rebase 1$. Jeśli wartość żetonu wzrośnie o 20% do 1,2$, a rebase zwiększy ilość o 50%, to nowa całkowita podaż wyniesie 75 A.

W sytuacji dobrego relabellingu posiadacze tokenów zarządzających mogą oddać swój głos i otrzymać kawałek zysku. Pozytywny relabelling nie szkodzi dostawcom płynności ani posiadaczom tokenów.

Jak działają tokeny elastyczne?
Jak działają elastyczne tokeny?

Jakie czynniki wpływają na prognozowaną cenę?

Cena docelowa jest obliczana przez projekty, które ustalają skromną cenę tokena jako przewodnik do zbliżenia się do zamierzonej wartości. Rebase czyni tokeny o elastycznej cenie syntetycznym towarem o nieprzewidywalnej wartości i podaży skłaniającej się ku stabilności. Aby zapobiec wykorzystaniu rynku, ilość tworzonych tokenów jest określana przez popyt i podaż na rynku.

Użycie rebasing do łączenia wiązań

Rebasing zwiększa lub zmniejsza ilość waluty w obiegu prosto na adres użytkownika, aby pobudzić popyt. Obligacje są kupowane i wymieniane na aktywa algorytmiczne w modelu rynkowym, który wspiera stosunek aktywów.

Jak działają tokeny elastyczne?
Jakie są trzy rodzaje tokenów?

Trzecim aspektem jest stacking, w którym aktywa są zabezpieczone, aby zapewnić płynność i stymulować popyt. Użytkownicy mogą nabyć obligacje za pomocą stablecoinów, a układający mogą uzyskać wyemitowane tokeny poprzez ich rebasing. Zamiast wynajmować płynność, proces wiązania daje protokołom dowodzenie nad większością z nich.

Podana jest lista popularnych projektów rebase.

Podziwiaj bogatą, teksturowaną historię tej starożytnej osady.

Ampleforth jest syntetycznym aktywem, które zapewnia nieskorelowane zwroty w przestrzeni DeFi. AMPL zatrudnia wyrocznię Chainlink do relabelingu. Cena docelowa wynosi 1,009 USD w stosunku do CPI 2019 w dolarach amerykańskich, zgodnie z białą księgą. Przeładowanie następuje każdego dnia o godzinie 2:00 UTC.

Protokół standardowy

Podstawowy protokół jest powiązany z ogólną kapitalizacją rynku kryptowalut, aby śledzić ogólne trendy na rynku kryptowalut. Włączenie szerszego zakresu aktywów jest korzystne, ponieważ zapewnia inwestorom większy dostęp. Zamierzona wartość tokena bazowego została określona na niewielkim procencie całego rynku kryptowalut, który jest zdecentralizowany i odporny.

Czy na tokenach rebase można zarobić?
Objaśnienie żetonów elastycznej podaży

MDPL to maksymalna wykonalna wysokość drzewa.

RMPL wywodzi się z AMPL i wykorzystuje losową zmianę rozmiaru z ceną docelową 1$. Proces rebasingowania projektu trwa nie dłużej niż dwa dni. Gdy cena wzrasta powyżej 1,05$ lub spada poniżej 0,95$, uruchamiana jest procedura rebasing. W przeciwieństwie do AMPL, który wykorzystuje zdarzenia arbitrażowe jako cel

Oto gdzie go kupić i ile zapłacisz.

Projekt Yam Finance został stworzony jako system zakładów, mechanizm reloadingu i system zarządzania. Platforma kupuje tokeny YCRV w postaci dobrych rebasingów do swojego zarządzania skarbem. Co 12 godzin, o 20:00 UTC i 8:00 UTC, YAM jest aktualizowany. W początkowej wersji odkryto wadę, która mogła kolidować z tokenem YFI.

Co musisz wiedzieć o tokenie Elastic Supply
Dowiedz się więcej o tokenach elastycznych dostaw

W rezultacie protokół obiecał umożliwić użytkownikom konwersję ich YAM na YAMv2. Po zakończeniu audytu użytkownicy będą mogli wymienić swoje tokeny na YAMv3 za pomocą inteligentnego kontraktu.

Jeśli trudno Ci się zdecydować, weź pod uwagę następujące czynniki:

Prognozowana cena REB (Reserve) wynosi 1 USD. Projekt planuje wystartować jeszcze w tym roku i będzie to projekt reloadingowy z ceną docelową 1 USD. Program został pierwotnie wprowadzony w 2020 roku i od tego czasu w obiegu znajduje się 2 miliony tokenów. Zgodnie z opisem protokołu, jest on odporny na inflację i ma wbudowany mechanizm stabilizujący wartość.

Co to jest token elastycznego zaopatrzenia (EST)
Co to jest moneta elastyczna?

PODSUMOWANIE.

Powiązana z dolarem moneta Synthetix jest wyceniana w dolarach amerykańskich i posiada elastyczny mechanizm podaży o nazwie STABLE, którego celem jest zwiększenie ceny bazowej syntetycznej waluty do 1 USD. Każdego dnia o godzinie 5:00 UTC, gdy cena stabilnej monety powiązanej z dolarem Synthetix wzrośnie lub obniży się o 5%, sieć. W pierwotnym harmonogramie projektu cel wynosił 100 milionów dolarów, ale został zwiększony do 200 milionów dolarów podczas crowdsale.

Na postrzeganie przyszłości wpływają obrazy widziane w przeszłości (np. zdjęcia przed i po).

Olympus DAO to zdecentralizowany system finansowy, który ma na celu stworzenie stabilnych aktywów monetarnych powiązanych z kryptowalutami. Użytkownicy są zachęcani do zdeponowania lub sprzedania swoich zabezpieczeń w skarbcu Olympus za tokeny OHM z rabatem za pomocą układania w stos i łączenia.

Co to jest stacking kryptowalut?
Co to jest token elastyczny cenowo?

Problemem, który rozwiązują stablecoiny, takie jak te używane przez Olympus DAO, są częste zawirowania na rynku. Istniejące stabelcoiny są powiązane z dolarem amerykańskim. Rezerwa kryptowalutowa Olympus DAO jest wykorzystywana do emisji tokenów OHM, w przeciwieństwie do innych zdecentralizowanych inicjatyw. Zeus, pseudonim osoby, stworzył projekt.

Wonderland (TIME).

Waluta Wonderland jest zdecentralizowanym systemem aktywów rezerwowych zbudowanym na Olympus DAO. Protokół obejmuje kilka aktywów rezerwowych, takich jak tokeny płynności, dla każdej jednostki natywnego tokena TIME. Aby zapewnić, że TIME zachowuje swoją naturalną wartość, model został ustawiony.

Czy da się zarobić na tokenie rebase?
Co to znaczy, że token wrapping?

Żetony TIME są spalane, jeśli maksymalna ilość nie zostanie osiągnięta, gdy TIME spadnie poniżej gwarantowanej ilości. Użytkownicy Wonderland mają możliwość wiązania i układania modeli, przy czym wiązanie tworzy nowe tokeny i ich zakup ze skarbca z rabatem. Stacking, z drugiej strony, pozwala użytkownikom zarabiać odsetki poprzez składanie.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject