Czym jest Litecoin?

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ CZYM JEST BLOCKCHAIN?

Blockchain to cyfrowa księga, w której przechowywane są wszystkie transakcje Lightcoin. Górnicy grupują ostatnie transakcje kryptowalutowe w “bloki”. Zanim zostaną one połączone z istniejącym blockchainem, bloki są zabezpieczone kryptograficznie. Kilka innych kryptowalut, takich jak lightcoin i bitcoin, wykorzystuje podobną technologię blockchain.

⚡️ CZYM JEST MINING?

Górnictwo to procedura zabezpieczania każdego bloku w istniejącym łańcuchu bloków za pomocą oprogramowania górniczego. Po zabezpieczeniu każdego bloku generowane są nowe jednostki kryptowalutowe. Jednostki te mogą być natychmiast wprowadzone na rynek przez górników.

⚡️ Czy Litecoin ma przyszłość?

Litecoin kurs widział wiele wzlotów i upadków, ale zawsze się odbudowywał. Długoterminowy trend cenowy jest jedną z najważniejszych cech Litecoina, podobnie jak perspektywy jego wzrostu w przyszłości. Dziś, w 2021 roku, LTC sprzedaje się za około 160 dolarów za LTC po zepchnięciu w dół z poprzednich maksimów.

⚡️ Jak kupić bitcoiny?

Chociaż nie jest jeszcze możliwe zakupienie bitcoinów za pośrednictwem banku lub firmy inwestycyjnej, niektóre firmy pracują nad tym w przyszłości. Na razie będziesz musiał użyć platformy handlu kryptowalutami, aby wymienić dolary na bitcoiny lub inne waluty cyfrowe.

⚡️ Jak działają kryptowaluty?

Kryptowaluta to termin, który odnosi się do każdego rodzaju pieniędzy, które istnieją w formie cyfrowej lub wirtualnej i wykorzystują kryptografię do zabezpieczenia transakcji. Kryptowaluty opierają się na zdecentralizowanym systemie rejestrowania transakcji i tworzenia nowych jednostek bez potrzeby istnienia centralnego organu organizacyjnego.

Charlie Lee, były inżynier Google, uruchomił Litecoin w październiku 2011 roku. Litecoin został stworzony z otwartego kodu źródłowego Bitcoina z pewnymi modyfikacjami. Podobnie jak Bitcoin, Litecoin opiera się na ogólnoświatowym zdecentralizowanym systemie płatności open-source, który nie jest zarządzany przez żaden centralny organ. Pod względem szybkości generowania bloków i wykorzystania Scrypt jako algorytmu proof-of-work, Litecoin odróżnia się od Bitcoina.

Jest uważany za jeden z pierwszych altcoinów opartych na kodzie open-source Bitcoina.

Czym jest litecoin
Czym jest kryptowaluta litecoin

Litecoin był początkowo silnym konkurentem dla Bitcoina. Jednak w miarę jak przemysł kryptowalutowy stał się bardziej nasycony i konkurencyjny dzięki nowym kryptowalutom wprowadzonym w ostatnich latach, atrakcyjność Litecoina nieco osłabła.

Litecoin był początkowo traktowany jako odpowiedź na bitcoina. Kiedy Lee ogłosił debiut LTC na prominentnym forum bitcoinowym, określił go jako “lekką wersję bitcoina”. W rezultacie LTC ma podobne cechy do Bitcoina i może dostosować i zmodyfikować pewne elementy, które zdaniem zespołu programistów można ulepszyć.

Do czego służy litecoin?
Z jakiego rodzaju sieci korzysta litecoin?

LTC (Litecoin) jest 14. największą kryptowalutą z kapitalizacją rynkową około 15 miliardów dolarów na listopad 2021 roku.

NAJWAŻNIEJSZE USTALENIA

Charlie Lee stworzył Litecoin w 2011 roku, kryptowalutę, która jest uważana za wczesny przykład altcoina.

Wcześniej był sprzedawany jako “srebro” w przeciwieństwie do złota Bitcoin i był trzecią najcenniejszą kryptowalutą według kapitalizacji rynkowej w pewnym momencie.

portfel na monety lite
Ile będzie wart LitetCoin?

Ponieważ ma on strukturę podobną do bitcoina, został wykorzystany jako sieć testowa lub poligon doświadczalny dla ulepszeń bitcoina.

Jak wykorzystać Lite coin (LTC) jako platformę inwestycyjną

Litecoin nie jest produkowany ani zarządzany przez rząd, który od dawna jest jedynym podmiotem, któremu społeczeństwo ufa w kwestii tworzenia pieniędzy. Zamiast być regulowanym przez bank centralny i wychodzić z druku w Bureau of Engraving and Printing, LTC są generowane poprzez skomplikowaną procedurę kryptowalutową znaną jako mining, która polega na rozwiązywaniu listy transakcji Litecoin.

Przyszłość Litecoin
Czym LiteCoin różni się od Bitcoina?

Charlie Lee, absolwent MIT i były inżynier Google, stworzył Litecoin. “Bawiłem się bazą kodową Bitcoina w październiku 2011 roku i chodzi o to, że chciałem po prostu stworzyć… fork Bitcoina” – mówi Lee. Był to dla niego w zasadzie przyjemny projekt poboczny.

Podobnie ustalona jest maksymalna liczba LTC – 84 miliony. W obiegu nigdy nie będzie więcej niż 84 miliony Litecoinów. Co 2,5 minuty sieć Litecoin tworzy nowy blok i dodaje go do księgi ostatnich transakcji LTC na całym świecie. Blok jest weryfikowany przez oprogramowanie górnicze i widoczny dla wszystkich użytkowników systemu.

Jak inwestować w Litecoin w 2022 roku?
Litecoin – zdecentralizowana kryptowaluta

Kolejny blok, po zweryfikowaniu przez górnika, staje się częścią łańcucha, który jest rejestrem wszystkich transakcji Litecoin, jakie kiedykolwiek zostały wykonane.

Istnieje kilka korzyści z wydobywania LTC: pierwszy górnik, który pomyślnie potwierdzi blok jest nagradzany 12,5 litecoinami. Liczba monet nagradzanych za taki wysiłek zmniejsza się z czasem, podobnie jak w przypadku bitcoina. Została ona zmniejszona o połowę w sierpniu 2019 roku, a przepołowienie będzie następowało w regularnych odstępach czasu, aż do wydobycia 84-milionowej monety w około 2040 roku. System nagród Litecoina jest również zaprojektowany tak, aby z czasem produkować więcej litecoinów niż bitcoinów, co stanowi kolejny punkt sprzedaży dla górników.

Algorytm walidacji scryptu

Litecoin dla początkujących
Prognoza Litecoin

Algorytm proof-of-work (PoW) jest używany do ochrony bitcoina, litecoina i innych kryptowalut. PoW zasadniczo polega na tym, że jedna strona demonstruje wszystkim innym uczestnikom sieci, że wymagana ilość pracy obliczeniowej została wykonana. Litecoin używa mniej zasobożernego algorytmu haszującego Scrypt PoW zamiast bardziej intensywnego SHA-256 Bitcoina.

Oznacza to, że Litecoin jest bardziej dostępny dla zwykłych ludzi z mniej wydajnymi komputerami niż Bitcoin, który wymaga drogich górników ASIC, aby być konkurencyjnym.

Czym jest Litecoin?
Jak inwestować w Litecoin?

Scrypt to mechanizm wyprowadzania klucza oparty na haśle. Tarsnip mówi: “Funkcja wyprowadzania klucza szyfrowania została pierwotnie stworzona do użytku w systemie kopii zapasowych online Tarsnap i ma być bardziej odporna na sprzętowe ataki brute force niż inne opcje, takie jak PBKDF2 lub bcrypt.”

Lee zaprojektował Scrypt z myślą o sprzętowych atakach na Bitcoina na dużą skalę. W przeciwieństwie do Scrypta, algorytm Bitcoin SHA-256 nie wymaga dużej ilości pamięci głównej (RAM), aby można było go sparaliżować.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Litecoin
Portfel na monety Lite

Na początku lat 2010, kiedy operatorzy górniczy opracowali wyspecjalizowany sprzęt, taki jak wyspecjalizowany układ (ASIC) do rozwiązywania problemu haszowania SHA-256, okazało się, że Bitcoin jest podatny na taki atak. Czyniąc algorytm konsensusu Litecoina pamięciożernym, Lee starał się udaremnić sprzętowy wyścig zbrojeń, choć w praktyce tak się nie stało, gdyż pojawienie się procesorów graficznych odpowiedziało na zapotrzebowanie na większą ilość pamięci RAM.

Jaka jest dokładnie różnica między Bitcoinem (BTC) a Litecoinem (LTC)?

Litecoin został stworzony, aby być “srebrem” w porównaniu do “złota” Bitcoina. Litecoin, podobnie jak Bitcoin, jest systemem płatności internetowych, który jest peer-to-peer. Jest to całkowicie zdecentralizowana, ogólnoświatowa sieć płatności o otwartym kodzie źródłowym. Lee zaprojektowany, aby rozwiązać problemy związane z wadami Bitcoina. Różne rozróżnienia między tymi dwoma walutami zostały przedstawione w poniższej tabeli.

Co Mimblewimble zrobi dla Litecoina?
Dlaczego Litecoin spada na wartości?

Litecoin jest stworzony do produkcji czterech razy więcej bloków niż bitcoin (1 nowy blok co 2,5 minuty w porównaniu do 10 bitcoinów), co czyni go atrakcyjnym ze względu na szybkość i wygodę zakupu, chociaż używa Scrypt (w przeciwieństwie do SHA-256 bitcoina) do weryfikacji wydajności, co wymaga znacznie większej mocy obliczeniowej w sprzęcie górniczym, takim jak górnicy ASIC lub procesory graficzne.

Litecoin to rodzaj kryptowaluty, która wykorzystuje algorytm Scrypt i została stworzona przez Charlesa Lee. Jego kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 8 miliardów dolarów, co czyni go jedną z najbardziej wartościowych kryptowalut. LTC jest jedną z 15 największych kryptowalut pod względem wartości rynkowej (choć nadal pozostaje daleko za bitcoinem). Według stanu na listopad 2021 r.

Perspektywy Litecoina na przyszłość

Od momentu wprowadzenia Litecoin stale zwiększa bezpieczeństwo i integralność sieci, jednocześnie zwiększając liczbę transakcji.

Jak działa Litecoin?
Czym jest Litecoin i jak działa?

SegWit

W 2015 roku po raz pierwszy zaproponowano pomysł wdrożenia SegWit czyli Segregated Witness dla Bitcoina. Działa on poprzez “segregowanie” danych sygnału cyfrowego (świadka) poza podstawowym blokiem w blockchainie. Celem SegWit było naprawienie problemu skalowalności Bitcoina, ale wywołało to wiele debat w społeczności.

Litecoin wdrożył SegWit w 2017 roku, a ponieważ jest bardzo podobny do Bitcoina, służył jako poligon lub sieć testowa do udowodnienia zasadności SegWit na większej sieci Bitcoin. Test został uznany za udany, a od tego czasu Bitcoin włączył SegWit. Niektórzy przeciwnicy zwiększenia rozmiarów bloków Bitcoin, którzy byli za utrzymaniem małego rozmiaru bloku, twierdzili, że Litecoin jest lepszym rozwiązaniem do skalowania.

Czy moneta LTC to dobra inwestycja?
Czym jest Lightning Network?

Czym jest Lightning Network?

Lightning Network to technologia bitcoina drugiego poziomu, która zwiększa pojemność transakcyjną blockchaina poprzez wykorzystanie kanałów mikropłatności.

Litecoin’s Lightning Network była siecią testową, aby pokazać, że innowacje są wykonalne w bitcoinie, tak jak Segregated Witness było w przypadku Bitcoina. Charlie Lee dodał, że kiedy “łańcuch bitcoina jest zatłoczony, a opłaty są wysokie, łatwo jest połączyć się z siecią Litecoin Lightning.”

Czym jest Mimblewimble i jak działa? 

 Sieć Litecoin
Jakiej kryptowaluty używa Mimblewimble?

MimbleWimble to moneta prywatności, która wykorzystuje poufne transakcje do szyfrowania lub ukrywania danych, takich jak kwoty transakcji. Twierdzi się, że MimbleWimble może zwiększyć skalowalność poprzez zmniejszenie rozmiaru bloku. Charlie Lee ogłosił na początku 2019 roku, że Litecoin będzie kontynuował rozwój MimbleWimble, a rozwój trwa już od 2021 roku.

Czym jest Litecoin i jak działa?

Litecoin jest zdecentralizowaną wirtualną walutą typu peer-to-peer, która nie jest zarządzana przez centralne władze. Sieć Litecoin oferuje prawie zerowe opłaty za transakcje i może być wykorzystywana przez ludzi na całym świecie do wysyłania natychmiastowych, prawie zerowych płatności. Aby zabezpieczyć swoje sieci, Bitcoin, Litecoin i wiele innych kryptowalut wykorzystują system proof-of-work (PoW). Górnicy Litecoin muszą wykorzystać swoją moc obliczeniową do rozwiązania skomplikowanych zagadek kryptograficznych, aby dodać nowe bloki transakcji Litecoin do łańcucha bloków i zdobyć nagrodę.

 Litecoin network
Jak działa Litecoin?

Celem proof-of-work jest stworzenie nieprzerwanego łańcucha dowodów, które potwierdzają ważność danych. W Proof-of-Work (PoW), jedna strona musi udowodnić wszystkim innym uczestnikom sieci, że wymagana ilość pracy obliczeniowej została wykonana. Litecoin, w przeciwieństwie do Bitcoina, używa do tego celu mniej zasobożernego algorytmu Scrypt.

CRYPTOASSETS: CO CHCIELIŚCIE WIEDZIEĆ O REGULACJI

Jak inwestować w Litecoin LTC

Litecoin był jednym z pierwszych udanych altcoinów i przyciągnął krytykę w wyniku braku jasności w swojej propozycji wartości. To właśnie z tego powodu jednostki są do niego przyciągane.

portfel na monety lite
Czy Litecoin to dobra inwestycja w 2022 roku?

Inflacja Litecoin jest kontrolowana przez mechanizm przepołowienia. Ponieważ został stworzony w 2011 roku, jego blockchain okazał się wystarczająco bezpieczny, aby uniknąć ataków 51%, które występują, gdy podmiot lub podmioty wydobywcze biorą więcej niż 51% mocy obliczeniowej, która zabezpiecza sieć i używają jej do zmiany blockchaina. historia.

Ponieważ nie był celem żadnych poważnych ataków, jego wiarygodność jest uważana za “silver lining” w świecie kryptowalut: godna zaufania kryptowaluta, którą można wykorzystać do transakcji po rozsądnych kosztach.

Inwestorzy i handlowcy są coraz bardziej przyciągani do litecoina w wyniku jego ograniczonej podaży i malejącej kreacji, którą wykorzystują do przewidywania ceny. LTC może być włączony do portfela ze względu na jego wiarygodność, co pozwala inwestorom mieć dostęp do zmian na rynku kryptowalut bez ponoszenia strat.

Czy warto kupić lite coin wallet
Sieć Litecoin

Zachowanie anonimowości w Litecoin jest znacznie mniej skomplikowane niż w sieciach o wyższych opłatach transakcyjnych, ponieważ koszt przekazania pieniędzy jest niższy. Jest również używany do zakupu przedmiotów i usług i jest obsługiwany przez większość platform płatności kryptowalutowych.

Litecoin to wysoce płynna waluta cyfrowa, która jest szeroko handlowana na większości głównych giełd kryptowalutowych, co czyni ją idealną dla inwestorów. Niektórzy użytkownicy używają go do przenoszenia pieniędzy między różnymi giełdami lub platformami kredytowymi, ponieważ transakcje w jego sieci są stosunkowo niedrogie, w przeciwieństwie do sieci takich jak Bitcoin lub Ethereum, gdzie opłaty transakcyjne mogą być zaporowo wysokie.

Sieć Litecoin obsługuje ponad 100 000 transakcji każdego dnia i posiada średnio od 200 000 do 300 000 aktywnych adresów. Choć nie jest tak popularna jak sieć Bitcoin, jej użyteczność jest niezaprzeczalna.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject