Czym jest DeFi i co oznacza dla mojego biznesu?

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Czym jest bitcoin DeFi?

DeFi (di-fi) to termin kryptowalutowy, który oznacza zdecentralizowane finanse. Jest to chwytliwa fraza, która odnosi się do wysiłków sektora kryptowalutowego w celu opracowania nowego internetowego systemu finansowego przy użyciu defi blockchain zamiast konwencjonalnych pośredników i mechanizmów zaufania.

⚡️ Czy DeFi jest bezpieczne?

Chociaż DeFi wydaje się być utopijne, nie jest. Chociaż projekty DeFi nie zawsze zapewniają bezpieczeństwo (czytaj: ochronę ubezpieczeniową), które zapewniają konwencjonalne, nie zawsze wykluczają pośredników z tradycyjnych usług finansowych. W 2021 roku w wyniku oszustw DeFi utracono 1,3 mld dolarów środków.

⚡️ Jak DeFi może płacić tak wysokie odsetki?

Popyt na dźwignię finansową.
DeFi otwiera możliwości finansowe i oferuje klientom mnóstwo sposobów na zysk. Z tego wynika potrzeba dźwigni – użytkownicy DeFi pożyczają aktywa z zamiarem zarobienia więcej niż należne im odsetki.

⚡️ Czy odsetki od kryptowalut podlegają opodatkowaniu?

IRS klasyfikuje kryptowalutę jako własność, co oznacza, że za każdym razem, gdy ją kupujesz, sprzedajesz lub wymieniasz, masz zdarzenie podlegające opodatkowaniu. Jest to opodatkowane jako zwykły dochód, gdy otrzymujesz dochód z działalności kryptowalutowej.

Defi blockchain

Termin “zdecentralizowane finanse” odnosi się do rodzaju finansowania, które wykorzystuje kryptowalutę i technologię blockchain do administrowania transakcjami finansowymi. DeFi dąży do demokratyzacji finansów poprzez zastąpienie przestarzałych scentralizowanych instytucji połączeniami peer-to-peer, które mogą zapewnić pełen zakres usług finansowych, w tym podstawową bankowość, pożyczki i kredyty hipoteczne, a także skomplikowane umowy

Czym jest DeFi i jak działa?
Co to jest przykład DeFi?

Finanse są obecnie bardziej scentralizowane niż kiedykolwiek.

Obecnie praktycznie każdy element bankowości, pożyczania i handlu jest obsługiwany przez scentralizowane systemy administrowane przez organy rządowe i strażników. Klienci muszą negocjować z wieloma pośrednikami finansowymi, aby uzyskać dostęp do różnych usług, począwszy od kredytów samochodowych, poprzez kredyty hipoteczne, aż po handel akcjami i obligacjami.

Co oznacza DeFi?
Dlaczego Bitcoin nie jest DeFi?

Na przykład rząd USA tworzy i zmienia regulacje finansowe dla świata scentralizowanych organizacji finansowych i domów maklerskich. Regulatorzy tacy jak Rezerwa Federalna oraz Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w Stanach Zjednoczonych tworzą i dostosowują te przepisy w czasie.

Czy Ethereum jest monetą DeFi?
Jak nauczyć się DeFi?

Konsumenci mają z tego powodu niewiele możliwości prostego dostępu do usług kredytowych i finansowych. Nie mogą obejść pośredników, takich jak banki, giełdy i kredytodawcy, którzy zarabiają na każdej transakcji finansowej i bankowej. Wszyscy musimy płacić swoje należności, aby móc grać w tej grze.

Dlaczego DeFi jest tak ważne?
Czy Coinbase jest DeFi?

Zdecentralizowane finanse:Przyszłość pieniądza jest tutaj.

Poprzez pozbawienie uprawnień pośredników i strażników, zdecentralizowane finanse rzucają wyzwanie scentralizowanemu systemowi finansowemu.

“Zdecentralizowane finanse polegają na uwolnieniu konwencjonalnych finansów” – mówi Rafael Kosman, prezes i współzałożyciel TrustToken. “DeFi bierze zadania wykonywane obecnie przez banki, giełdy i ubezpieczycieli, takie jak udzielanie kredytów, pożyczek i handel, i daje je zwykłym ludziom”.

Czym zajmują się zdecentralizowane finanse?
Co należy rozumieć przez zdecentralizowane finanse?

Oto jak to może działać. Możesz teraz wpłacić swoje pieniądze na internetowe konto oszczędnościowe i zarobić 0,50% zwrotu z inwestycji. Bank następnie pożycza te pieniądze innemu klientowi z oprocentowaniem 3%, generując dla siebie 2,5% zysku. Ludzie pożyczają swoje środki bezpośrednio sobie nawzajem, eliminując 2,5-procentową stratę dla banku.

Jakie są korzyści ze zdecentralizowanych finansów?
O co chodzi z DeFi?

“Hej, już to robię, kiedy wysyłam pieniądze do moich kumpli przez PayPal, Venmo lub CashApp”, możesz pomyśleć. Ale jesteś w błędzie. Aby wysłać gotówkę, będziesz potrzebował karty debetowej lub konta bankowego połączonego z tymi aplikacjami, więc te transakcje peer-to-peer nadal polegają na scentralizowanych pośrednikach finansowych.

Blockchain służy do prowadzenia DeFi

Zdecentralizowane finanse są możliwe dzięki technologiom blockchain i kryptowalut, które są ważnymi innowacjami w finansowaniu.

Kiedy dokonujesz transakcji na swoim zwykłym koncie czekowym, jest ona zapisywana w prywatnej księdze – historii twoich transakcji bankowych – która jest kontrolowana i utrzymywana przez dużą instytucję finansową. Blockchain to zdecentralizowana, rozproszona księga publiczna, która rejestruje transakcje finansowe w kodzie komputerowym.

Dlaczego Bitcoin nie jest DeFi?
Co to jest DeFi i przykłady?

Kiedy mówimy, że blockchain jest zdecentralizowany, mamy na myśli fakt, że wszyscy użytkownicy aplikacji DeFi mają dostęp do dokładnego duplikatu księgi publicznej, która dokumentuje każdą transakcję w zaszyfrowanym kodzie. Pomaga to zabezpieczyć system, umożliwiając klientom anonimowość i weryfikację transakcji oraz zapisów dotyczących własności aktywów, które są (prawie) trudne do manipulowania.

Co to jest DeFi i przykłady?
Czy Etherium jest DeFi?

Kiedy twierdzimy, że blockchain jest zdecentralizowany, oznacza to, że w systemie nie ma pośrednika ani strażnika. Transakcje są podwójnie sprawdzane i rejestrowane przez strony korzystające z tego samego blockchaina, podczas którego rozwiązują trudne równania matematyczne i dodają nowe bloki transakcji do łańcucha.

Zwolennicy DeFi twierdzą, że zdecentralizowana technologia blockchain czyni transakcje finansowe bardziej bezpiecznymi i przejrzystymi niż konwencjonalne prywatne, nieprzejrzyste systemy stosowane w scentralizowanych finansach.

Czy DeFi to przyszłość finansów?
Jak DeFi zarabia pieniądze?

Jak teraz wygląda sytuacja DeFi?

DeFi jest wykorzystywany w różnych prostych i skomplikowanych transakcjach finansowych. Działa na zdecentralizowanych aplikacjach znanych jako “dApps” lub innych programach zwanych “protokołami”. DeFi zajmuje się transakcjami Bitcoin (BTC) i Etherium (ETH) poprzez zdecentralizowane aplikacje i protokoły.

Czy kryptowaluty są DeFi?
W jaki sposób banki mogą korzystać z DeFi?

Propozycja wartości Ethereum jest bardziej atrakcyjna niż Bitcoina, ponieważ jest bardziej dostosowana do szerokiego zakresu zastosowań, dlatego większość rynku zdecentralizowanych aplikacji i protokołów działa na oprogramowaniu opartym na Ethereum.

Oto niektóre ze sposobów, w jaki zdecentralizowane aplikacje i protokoły są już wykorzystywane:

Jak zainwestować w DeFi?
Czy mogę kupić akcje DeFi?
 • Tradycyjne transakcje finansowe już się zdarzają. DeFi obejmuje wszystko, między innymi od płatności i handlu instrumentami pochodnymi po ubezpieczenia i pożyczki.
 • Większość handlarzy kryptowalutami korzysta obecnie ze scentralizowanych giełd, takich jak Coinbase lub Gemini, które są własnością dużych firm. DEX-y pozwalają użytkownikom zachować kontrolę nad swoimi środkami i ułatwiają transakcje finansowe typu peer-to-peer.
Ile warta jest jedna moneta DeFi?
Czy w DeFi mogę stracić pieniądze?
 • E-portfele to kolejny rodzaj portfela kryptowalutowego. Cyfrowe portfele dla zdecentralizowanych finansów (DeFi) deweloperzy budują, które mogą funkcjonować niezależnie od głównych giełd kryptowalutowych i zapewniają inwestorom dostęp do różnych produktów, w tym kryptowalut i gier opartych na blockchainie.
 • Stabilne monety to kryptowaluty, które mają na celu utrzymanie stałej wartości poprzez powiązanie jej z innymi aktywami finansowymi, takimi jak dolar amerykański. Podczas gdy kryptowaluty są uznawane za ich nieprzewidywalność, stabilne monety dążą do utrzymania stałej wartości poprzez powiązanie jej z niekryptowalutami, takimi jak USD.
Jak kupić kryptowalutę DeFi?
Gdzie mogę kupić fundusze indeksowe DeFi?
 • DeFi to termin używany do opisania różnych usług, które pozwalają ludziom pożyczać kryptowaluty i czerpać zyski z ich pożyczania. Jest to termin zbiorczy dla większości usługodawców, których spotkasz w tej książce. Większość z nich jednak nie promuje się jako brokerzy lub partnerzy rozwiązań, ale raczej jako “pośrednicy sieciowi”, którzy po prostu pomagają konsumentom w pożyczaniu
 • Tokeny niewymienialne (znane również jako tokeny niehandlowe lub NFT) to rodzaj kryptowaluty, która ma wartość opartą na wartości innych kryptowalut. Są one tworzone z aktywów, które nie są typowo zbywalne, takich jak slam-dunk wideo lub pierwszy tweet na Twitterze. NFT zmieniają to, co wcześniej było
Czy DeFi korzysta z blockchaina?
Jaki jest najlepszy blockchain dla DeFi?
 • Koncepcja całkowicie wolnego złota jest pociągająca. Jeśli weźmiesz tę koncepcję do jej logicznej konkluzji, możesz wyobrazić sobie świat, w którym nikt nie ma żadnego długu, a wszystkie waluty są generowane natychmiastowo za pomocą bitów i magii. W niektórych przypadkach może to być nawet wykonalne (choć jest to mało prawdopodobne). Możesz myśleć o kryptokredytach jako o wirtualnych kartach kredytowych, które nie są powiązane z żadnym konkretnym bankiem lub instytucją finansową.
Jaki jest związek między DeFi i blockchain?
Do czego najczęściej wykorzystywany jest blockchain?

Rynek DeFi śledzi wzrost poprzez śledzenie zablokowanej wartości, która jest ilością pieniędzy obecnie przepływających przez różne technologie DeFi. Całkowita zablokowana wartość protokołów DeFI wynosi obecnie około 43 miliardy dolarów.

Atrakcyjność DeFi wynika z globalnej dostępności blockchaina: gdy zdecentralizowana aplikacja zostanie zapisana na blockchainie, jest natychmiast dostępna dla każdego na świecie. Podczas gdy większość centralnych instrumentów finansowych i technologii jest wprowadzana stopniowo w czasie i regulowana przez lokalne prawa, zdecentralizowane aplikacje istnieją poza tymi ograniczeniami, oferując większe potencjalne zyski, jak również niebezpieczeństwo.

Do czego najczęściej wykorzystywany jest blockchain?
Czym jest bitcoin DeFi?

Zalety i wady DeFi

DeFi jest stosunkowo nowym obszarem z kilkoma niebezpieczeństwami. Ponieważ zdecentralizowane finanse powstały niedawno, nie zostały poddane szerokim testom w długoterminowym lub powszechnym użyciu. Ponadto rządy badają tworzone przez nie systemy pod kątem regulacji. Poniżej przedstawiono niektóre z innych potencjalnych problemów DeFi:

Na czym opiera się DeFi?
Co to jest sieć DeFi?
 • Nie ma ochrony konsumentów. DeFi rozkwitło przy braku zasad i ograniczeń. Jednak oznacza to również, że konsumenci mają ograniczone opcje, jeśli transakcja pójdzie źle. Na przykład w finansach scentralizowanych Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) zwraca posiadaczom rachunków depozytowych do 250 000 dolarów na konto w jednej instytucji, jeśli bank upadnie.
 • Hakerzy są zmartwieniem. Podczas gdy blockchain jest dość trudny do zmiany, inne aspekty DeFi są podatne na hakowanie, co może spowodować utratę pieniędzy lub kradzież. Hakerzy mają potencjalną możliwość wykorzystania systemów oprogramowania, które są używane we wszystkich możliwych zastosowaniach zdecentralizowanych finansów.
Czym są platformy DeFi?
Jak zdecentralizowana jest najlepsza defi cena kryptowalut?
 • Zabezpieczenie to ważny przedmiot, który pomaga zabezpieczyć kredyt. Zabezpieczenie to ważna rzecz, która może być wykorzystana do zagwarantowania kredytu. Kiedy otrzymujesz kredyt hipoteczny, na przykład, dom, który kupujesz służy jako zabezpieczenie kredytu. Prawie każda pożyczka DeFi wymaga zabezpieczenia, które jest równe co najmniej 100% wartości długu, jeśli nie więcej. Oznacza to, że jeśli wartość zabezpieczenia spadnie, możesz być zmuszony do wyłożenia większej ilości pieniędzy lub do odwołania pożyczki.
Czy best defi crypto może zostać zhakowana?
Czy kryptowaluta DeFi jest bezpieczna?
 • Wymagania dotyczące kluczy prywatnych. Musisz zabezpieczyć swoje portfele kryptowalutowe za pomocą defi crypto. Klucze prywatne są kluczowe dla bezpieczeństwa portfela, ponieważ są to długie, niespecyficzne kody, do których dostęp ma tylko właściciel portfela. Jeśli sprzeniewierzysz swój klucz prywatny, nie będziesz mógł uzyskać dostępu do swoich pieniędzy; źle umieszczony klucz prywatny jest nie do odzyskania.
Jak handlować best defi crypto?
Jak bardzo wzrośnie najlepsza kryptowaluta defi?
 • Nie ma obsługi klienta. W DeFi nie ma do kogo zadzwonić, jeśli coś pójdzie nie tak z transakcją lub masz pytania dotyczące działania produktu. W scentralizowanych finansach istnieją działy obsługi klienta, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu lub zadaniu pytania.

Jak mogę dołączyć do ruchu?

Jeśli chcesz rozpocząć pracę z defi crypto price, istnieje kilka opcji:

Jaka jest najlepsza defi crypto do kupienia teraz?
Jak szybko rośnie defi crypto?

Tworzenie portfela walut cyfrowych

Zacznij od stworzenia portfela Ethereum, takiego jak Metamask i wypełnienia go Ethereum. “Samodzielne portfele to twoje wejście do świata zdecentralizowanych aplikacji, ale uważaj, aby zabezpieczyć zarówno swój klucz publiczny, jak i prywatny” – ostrzega Cosman. “Nie będziesz w stanie uzyskać dostępu do swojego portfela, jeśli je stracisz”.

Czy defi crypto to wysokie ryzyko?
Czy mogę dostać kredyt hipoteczny w DeFi?

Można handlować kryptowalutami osobiście lub przez internet.

“Sugeruję handel maleńką liczbą dwóch aktywów na zdecentralizowanej giełdzie, takiej jak Uniswap” – mówi Doug Schwenk, założyciel Digital Asset Research. “Wykonanie tego ćwiczenia pomoże entuzjastom kryptowalut zrozumieć obecną sytuację, ale bądź przygotowany na utratę wszystkiego, podczas gdy zorientujesz się, które aktywa i platformy są najlepsze i jak zarządzać”.

Przyjrzyj się Stablecoins.

“Wypróbuj TrueFi, który zapewnia zwroty stablecoin (tokeny zabezpieczone dolarami, które nie są dotknięte wahaniami cen) dla bardziej przyjemnego sposobu eksperymentowania z DeFi bez narażania się na zmienność aktywów”, Kosman. zaleca.

Czy defi crypto to wysokie ryzyko?
Do czego ludzie używają defi crypto?

Kluczem do każdej próby wejścia w nowy świat finansów jest rozpoczęcie od małego, zachowanie umiaru i nie oczekiwanie zbyt wiele. Pamiętaj, że aktywa cyfrowe wymieniane na giełdach kryptowalut i platformach DeFi szybko się rozwijają i mogą być bardzo zmienne.

Przyszłość DeFi w branży Blockchain

Przyszłość DeFi wydaje się jasna, od eliminacji pośredników po przekształcenie klipów koszykarskich w cyfrowe aktywa o wartości pieniężnej. Dlatego Dan Simerman, dyrektor generalny działu finansowego IOTA Foundation, uważa, że perspektywy i potencjał kryptowaluty defi są zarówno szerokie, pomimo jej niemowlęctwa.

Czy defi crypto to przyszłość finansów?
Dlaczego DeFi jest zakładem wysokiego ryzyka?

Inwestorzy będą mieli w przyszłości większą swobodę, co pozwoli im “irracjonalnie oddawać aktywa do użytku w sposób, który dziś wydawałby się nielogiczny” – twierdzi Simerman. Rozwój DeFi ma również duże konsekwencje dla branży big data, według Simermana, ponieważ szuka ona nowych metod przekształcania danych w towar.

Z kolei defi crypto ma przed sobą jeszcze długą drogę. Pomimo swojej obietnicy, ma przed sobą długą drogę, jeśli chodzi o opinię publiczną.

Simerman mówi, że “potencjał wciąż istnieje”. “Musimy kontynuować informowanie ludzi o tej perspektywie” – dodaje.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject