Co to jest fraza zalążkowa?

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Do czego służy fraza seed?

Fraza zalążkowa to zbiór słów, który zawiera wszystkie informacje potrzebne do przywrócenia środków Bitcoin online. Oprogramowanie portfela zazwyczaj generuje frazę zalążkową i kieruje użytkownika do zapisania jej na papierze.

⚡️ Jak wygenerować frazę nasienną?

Proces generowania frazy zalążkowej rozpoczyna się od wygenerowania danych losowych zwanych entropią. Następnie entropia przechodzi przez funkcję haszującą, konkretnie SHA256, aby wygenerować sumę kontrolną. Następnie część sumy kontrolnej jest dodawana do danych losowych.

⚡️ Czy Coinbase używa frazy seed?

Z drugiej strony, Twoja własna 12-słowna fraza odzyskiwania, znana również jako “numer początkowy”, została wygenerowana przez Coinbase Wallet. Oznacza to, że jeśli źle przechowasz swoją frazę odzyskiwania, nie będziesz już w stanie uzyskać dostępu do swojego Coinbase Wallet.

⚡️ Czym jest binance seed phrase?

Fraza zalążkowa to ciąg słów, który umożliwia dostęp do portfela kryptowalutowego. Idee mnemoniczne seed lub mnmemonic phrase są często używane do opisania tej samej rzeczy.

Przykładowy zwrot z nasionami

Fraza początkowa to zestaw słów wygenerowanych przez portfel kryptowalutowy, który zapewnia dostęp do kryptowalut powiązanych z tym portfelem. Potraktuj portfel jako menedżera haseł dla kryptowalut, a frazę początkową jako hasło główne. Zawsze będziesz miał dostęp do wszystkich walut połączonych z portfelem, który wygenerował frazę, nawet jeśli go skasujesz lub zgubisz.

Idea “samowystarczalności” jest jedną z podstawowych idei kryptowalut:

Co to jest fraza nasienna?
Jak zrobić frazę seed na binance?
  • powinieneś mieć dostęp do swojej cyfrowej waluty bez ujawniania danych osobowych i nie musisz powierzać jej bankowi lub innej organizacji.
  • Bitcoin i Ethereum stosują w tym celu technologię blockchain, która wykorzystuje zdecentralizowaną sieć komputerów rozsianych po całym świecie do zatwierdzania transakcji.

Jak blockchain wie, która kryptowaluta należy do Ciebie?

Wykorzystuje algorytmicznie tworzone szyfry, podobne do haseł, do których dostęp ma tylko właściciel. Podczas tworzenia portfela kryptowalutowego – niezależnie od tego, czy jest to portfel programowy, taki jak Coinbase Wallet, czy urządzenie sprzętowe – generuje ciąg łatwych słów (znany również jako fraza odzyskiwania) jako twoja fraza źródłowa lub nasiona. Jest to twój klucz do odblokowania i wydania kryptowaluty związanej z tym portfelem, więc ważne jest, aby przechowywać go bezpiecznie.

Jak wygenerować frazę zalążkową binance.
Jak znajdę swoją frazę nasienną?

Portfel generuje klucze prywatne i numer początkowy za pomocą specjalnej kombinacji słów. Potraktuj portfel jako menedżera haseł kryptowalutowych, z frazą początkową jako hasłem głównym.

Powodem, dla którego pierwsze wyrażenie jest zbiorem 12-24 prostych słów (takich jak “armia”, “energia”, “tkanina”, “szczęśliwy” lub “opera”), a nie liczbą, jest to, że długie łańcuchy cyfr są trudne do zapamiętania, a nawet do prawidłowej interpretacji – rozważ, jak trudne może być wprowadzenie zbyt długiego hasła do sieci Wi-Fi . Z drugiej strony, dość łatwo jest zapamiętać serię prostych słów, nawet jeśli nie wydają się one mieć ze sobą żadnego związku.

  • Jeśli zgubisz swój frazę nasion lub zapomnisz go, nie ma sposobu na odzyskanie go, a tym samym dostępu do swojej kryptowaluty. Jest to kolejny środek bezpieczeństwa zaprojektowany w celu ochrony Twoich aktywów;
  • jeśli ktoś odkryje twoje hasło, może przejąć kontrolę nad twoją walutą.
Czym jest fraza zalążkowa składająca się z 24 słów?
Czy mogę użyć własnego zwrotu z nasion?

Z tego powodu ważne jest, aby przechowywać swoją frazę seed w bezpiecznym miejscu, takim jak dokument chroniony hasłem lub zaszyfrowany plik.

Istnieje kilka różnych sposobów na wygenerowanie frazy zalążkowej:

  • możesz skorzystać z usługi takiej jak Binance’s Trust Wallet, która zapewnia łatwy w użyciu interfejs i generuje frazę dla Ciebie, lub możesz stworzyć własną za pomocą narzędzia takiego jak Bitaddress.org.
  • Jeśli nie chcesz zarządzać swoją frazą nasienną, istnieją inne dostępne opcje. Na przykład możesz skorzystać z usługi hostowanego portfela, takiego jak Coinbase Wallet, który przechowuje twoją frazę seed binance w zaszyfrowanym formacie na swoich serwerach.
Co to jest fraza 12 wyrazowa?
Co to są słowa nasienne?

Jak działa zwrot z nasion?

Fraza seed jest generowana automatycznie podczas tworzenia portfela kryptowalutowego. Pierwsze słowo jest długą sekwencją losowych cyfr i jest używane do generowania kluczy prywatnych, które umożliwiają wysyłanie i wydawanie bitcoinów.

Powodem, dla którego fraza źródłowa jest podawana w formie słownej (a nie jako długi ciąg losowych cyfr) jest to, że ludzie są lepsi w zapamiętywaniu i interakcji z ciągiem słów. Nie musisz jednak polegać wyłącznie na swojej pamięci, jeśli chodzi o frazy źródłowe. Jakie są najwspanialsze metody ich zaszywania?

Punktem wyjścia do generowania tajnej frazy jest lista 2048 wspólnych słów. Koncepcja frazy nasiennej została spopularyzowana po opublikowaniu w 2013 roku Bitcoin Improvement Proposal 39, która definiowała “deterministyczny portfel”, w którym jedna fraza nasienna kontrolowałaby wszystkie klucze prywatne przechowywane w portfelu.

Jak bezpieczny jest seed 12 wyrazowy?
Jak działa zwrot nasion?

Standard umożliwia również kompatybilność podstawowych portfeli:

  • jeśli chcesz zmienić portfel, wystarczy, że wpiszesz swoją frazę seed do nowego portfela, a Twoja kryptowaluta będzie tam dostępna.
  • Możesz nawet odbudować swój portfel, jeśli go zgubisz lub skasujesz, aczkolwiek tylko za pomocą swojej frazy zalążkowej.
  • Bardzo ważne jest zabezpieczenie frazy źródłowej przed hakerami, próbami phishingu i innymi formami utraty danych.

CZYM JEST ZIMNY PORTFEL KRYPTOWALUTOWY I JAK SIĘ NA NIM NIE SPARZYĆ?

Co mam zrobić, jeśli zgubię zwrot z nasion?

Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie swoich pierwszych słów, które różnią się w zależności od tego, ile kryptowalut posiadasz i jak ważne jest dla Ciebie bezpieczeństwo vs. wygoda.

Jak korzystać z fraz seedowych?
Czy fraza nasienna musi być w porządku?

Jedną z najskuteczniejszych strategii zabezpieczenia początkującego terminu jest podzielenie go pomiędzy kilka sejfów (zapewniając redundancję na wypadek, gdyby coś poszło nie tak z którymś z miejsc). To nie jest zbyt praktyczne, szczerze mówiąc.

Niektóre osoby, z drugiej strony, płacą ekspertom za wygrawerowanie trwałych wiadomości na twardych powierzchniach, takich jak stal nierdzewna.

Dla wielu osób wystarczającym zabezpieczeniem jest po prostu zapisanie frazy źródłowej i przechowywanie kopii w wielu bezpiecznych miejscach.

Coinbase Wallet to osobny program od głównej aplikacji Coinbase, za pomocą którego możesz uzyskać dostęp do swoich środków, a także wykonać kopię zapasową danych z Google Drive lub iCloud. Powinieneś również przechowywać swój seed-phrase bezpiecznie w trybie offline.

Czy mogę zmienić moją frazę nasion?
Czy mogę użyć mojego zwrotu z nasion na każdym portfelu?

Będziesz potrzebował frazy zalążkowej, dopóki nie zapomnisz swojej frazy. W tej metodzie wszystko polega na posiadaniu frazy nasiennej. Nie stracisz swojej kryptowaluty, jeśli upuścisz lub złamiesz swój portfel sprzętowy w autobusie; zamiast tego możesz po prostu wprowadzić frazę nasion do innego portfela.

Co zrobić w przypadku uszkodzenia lub zagubienia nasion?

Jeśli zgubisz kartkę papieru, na której zapisane jest Twoje sid-phrase, zapomnisz, w której książce było ono ukryte, lub wygaśniesz bez przekazania go swojemu spadkobiercy, nie będziesz w stanie uzyskać dostępu do swojej kryptowaluty. Twoja kryptowaluta będzie bezpiecznie przechowywana w blockchainie, jeśli ktoś ukradnie Twoje sid-phrase, ale Ty (lub Twoi spadkobiercy) nie będą mieli do niej dostępu. Więc upewnij się, że zabezpieczasz swoją frazę nasienną! Jeśli stracisz swoją frazę nasienną, nie będziesz w stanie uzyskać dostępu do swojej kryptowaluty.

Dlaczego fraza źródłowa jest ważna
Jak zabezpieczyć frazę nasienną?

Czy jest coś innego, co mogę zrobić, jeśli nie chcę obsługiwać wyrażenia źródłowego?

Tak, jest to możliwe. Jeśli kupisz kryptowalutę na Coinbase, nie musisz od razu przenosić jej do innego portfela (lub kiedykolwiek, to zależy od Ciebie). Zamiast tego możesz zostawić ją na swoim koncie Coinbase i pozwolić, aby Coinbase przechowywał ją dla ciebie poprzez “portfel delegowany”.

Kiedy Twoje aktywa kryptowalutowe rosną, będziesz chciał przyjrzeć się podstawowym dostępnym alternatywom bezpieczeństwa, takim jak przeniesienie części kryptowalut z podstawowego konta Coinbase do skarbca Coinbase, który dodaje warstwę ochrony bez konieczności obsługi swoich seed-frase lub kluczy prywatnych. (Możesz również przenieść bitcoin z jednego portfela do drugiego, jeśli jest to pożądane).

Fraza nasienna działa jako klucz główny dla portfela kryptowalutowego
Jak wygląda fraza Seed?

Jaka jest różnica między frazą seed a kluczem prywatnym?

Klucz prywatny jest “kluczem”, który odblokowuje Twój portfel bitcoin, etherium lub innej kryptowaluty. Jest on generowany algorytmicznie z długiego ciągu liczb reprezentowanych przez twoją frazę zalążkową.

Twoja fraza początkowa daje Ci dostęp do portfela kryptowalutowego, a także wszystkich kluczy prywatnych w nim zawartych. Możesz myśleć o portfelu kryptowalutowym jako o menedżerze haseł dla swojej kryptowaluty – tak długo, jak masz hasło główne (frazę startową), masz dostęp do wszystkich powiązanych kryptowalut.

Jakie jest znaczenie frazy bitcoin seed?

W jaki sposób działa fraza boczna?
Fraza boczna to seria słów generowanych przez portfel kryptowalutowy

Zazwyczaj fraza nasienna (znana również jako pierwsza kopia zapasowa, termin odzyskiwania, słowa nasienne, fraza mnemotechniczna, tajne słowa, kopia zapasowa lub liczne inne nazwy) to 12 lub 24 słowa, które są zapisywane jako kopia zapasowa podczas konfigurowania. sprzętowy portfel bitcoin.

Jednak jako typowy użytkownik bitcoina, nigdy nie spotkasz się z tą sekwencją cyfr – zamiast tego zobaczysz wersję, która jest znacznie prostsza do zapisania (i zapamiętania w razie potrzeby!).

Jaki jest sekret odblokowania nowej frazy nasiennej?

Popularne jest przekonanie, że odgadnięcie frazy z nasion jest proste. W końcu to tylko 12 słów, prawda? Jeśli włożysz w to wystarczająco dużo czasu, wydaje się, że możesz przynajmniej dostać czyjąś frazę zalążkową. Na szczęście prawda jest taka, że jeśli Ty lub Twój gadżet generuje odpowiednią entropię, to ustalenie frazy początkowej jest prawie niemożliwe.

Portfel z frazą potomną
Jak działa fraza sid?

Jest to trudny problem. Ponieważ lista słów BIP39 ma 2048 odrębnych terminów, próba wyodrębnienia oryginalnego 12-wyrazowego wyrażenia (które, nawiasem mówiąc, musi być również w odpowiedniej kolejności, a nie tylko same słowa) oznaczałaby poprawne odgadnięcie liczby z przedziału od 1 do 5 444 517 900 900 000 000 tysięcy milionów miliardów milionów

Trudno jest człowiekowi pojąć, jak ogromna jest to liczba, ale w perspektywie jest to ta sama liga, co liczba atomów w obserwowalnym wszechświecie. Najpotężniejsze superkomputery świata potrzebowałyby wieczności, aby wypróbować wszystkie twoje oryginalne kombinacje słów, po prostu zgadując możliwości dla każdego terminu.

Czy możliwe jest odtworzenie frazy seed na innym urządzeniu za pomocą oprogramowania innego producenta?

Co się stanie, jeśli zgubisz frazę cid?

Twoja fraza źródłowa jest całkowicie kompatybilna z każdym producentem portfela, który prawidłowo przestrzega protokołu BIP39. Oznacza to, że możesz wykluczyć producenta portfela sprzętowego jako zaufaną stronę i jedyny punkt awarii, zabezpieczając swoje oryginalne frazy. Wystarczy wymienić numer startowy na innym urządzeniu z innej firmy, jeśli coś pójdzie nie tak.

Czy można zmodyfikować istniejącą frazę nasion?

Tak, ale nie możesz przeprogramować istniejącej frazy źródłowej w taki sam sposób, w jaki możesz zmienić hasło do konta internetowego. Możesz zmienić frazę początkową, generując nową i przenosząc swoje środki do jurysdykcji przez nią regulowanej.

Czy Coinbase używa frazy nasiennej?
Jaka jest różnica między cid-phrase a kluczem prywatnym?

Pamiętaj, że pierwsze słowa, które wybierzesz, ostatecznie pozwolą Ci uzyskać dostęp do środków i wydać je z Twojego adresu. Jeśli Twoja fraza zalążkowa została kiedykolwiek naruszona, musisz przelać pieniądze na inny adres (taki, który został utworzony przy użyciu innej frazy zalążkowej, która nie została zhakowana), aby odzyskać kontrolę nad gotówką.

Co to jest fraza nasienna (seed-phrase)?

Fraza zalążkowa, znana również jako “rozszerzenie zalążkowe” lub “słowo rozszerzające”, to 13. lub 25. słowo, które można wybrać samodzielnie na podstawie losowo wygenerowanych 12 lub 24 słów. Są one najczęściej wykorzystywane w portfelach jednopodpisowych w celu zwiększenia bezpieczeństwa poprzez dodanie dodatkowej warstwy ochrony z ostrzeżeniem o kluczu.

Może to być o wiele bardziej niebezpieczne niż wielopodpisy, które opierają się na wielkich literach, symbolach i spacjach.

Przykład frazy zalążkowej
Jak bezpieczny jest seed 12 wyrazowy?

Jednak ta metoda ma swoje wady. Passphrase może poprawić bezpieczeństwo bitcoinów, zmuszając cię do posiadania zarówno tego, co masz, jak i tego, co wiesz, aby uzyskać dostęp do swoich funduszy, ale inne metody usuwania pojedynczych punktów awarii, takie jak multi-signatures i Unchained storage, są bardziej niezawodne.

Będziesz musiał przeprowadzić kilka testów, aby określić, która wartość jest najlepsza dla Twojej sytuacji. Nie jest to tak łatwe, jak się wydaje, i istnieje wiele zmiennych do rozważenia. Najprostszą metodą byłoby wybranie drugiej ceny, która jest równa lub większa od obliczonego ROI.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject