Brak miejsc pracy w USA, gdy Bitcoin przekroczył 60 tys. dolarów!

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Stopy procentowe i dolar amerykański gwałtownie wzrosły w 2024 roku. Wzrost ten utrzymuje się pomimo prognoz spowolnienia wzrostu gospodarczego i inflacji. Jednak piątkowy raport wskazuje na możliwą zmianę tego trendu.

W piątek rząd USA opublikował raport o zatrudnieniu poza rolnictwem za kwiecień. Pokazał on, że w gospodarce przybyło 175 tys. miejsc pracy, czyli mniej niż oczekiwane 243 tys. i poniżej zrewidowanej marcowej liczby 315 tys. miejsc pracy. Stopa bezrobocia w kwietniu była nieco wyższa i wyniosła 3,9%, w porównaniu do przewidywanych 3,8% i marcowej stopy 3,8%.

Po tym ogłoszeniu cena bitcoina (BTC) wzrosła i osiągnęła 61 100 USD.

Amerykańska Rezerwa Federalna obniży stopy procentowe do sześciu razy w 2024 r.

Do niedawna rynki przewidywały nawet sześć obniżek stóp procentowych przez amerykańską Rezerwę Federalną w 2024 r., jak sugerowało narzędzie CME FedWatch. Jednak od tego czasu oczekiwania zostały skorygowane do zaledwie jednego lub dwóch cięć. Mimo to przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell zasugerował na konferencji prasowej, że podwyżki stóp procentowych mogą być rozważane, jeśli utrzyma się silny wzrost zatrudnienia i utrzymująca się inflacja.

Możliwość ta odegrała rolę w spadku bitcoina o 20% od szczytu w połowie marca. Dzisiejszy raport o zatrudnieniu wskazuje jednak, że trendy mogą się zmieniać, powodując wzrost cen bitcoina.

Kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy giełdowe również zareagowały pozytywnie, rosnąc o ponad 1%. Tymczasem rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 11 punktów bazowych do 4,47%. Indeks dolara spadł o 0,8%, a ceny złota wzrosły o 0,8% do 2 329 USD za uncję.

Inne szczegóły raportu wykazały pewną słabość gospodarczą. Średnie zarobki godzinowe w kwietniu wzrosły tylko o 0,2%, poniżej oczekiwanych 0,3% i w porównaniu z marcowym wzrostem o 0,3%. W ujęciu rok do roku płace wzrosły o 3,9%, poniżej prognozowanych 4% i w porównaniu z 4,1% wzrostem w poprzednim miesiącu.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject