Arthur Hayes, współzałożyciel BitMEX, podzielił się swoimi myślami na temat tego, jak pierwsza od czterech lat obniżka stóp procentowych przez amerykański Fed może wpłynąć na rynek kryptowalut – decyzja, której inwestorzy się spodziewają. Link do oryginalnego tweeta.
18 września Hayes wygłosił przemówienie inauguracyjne na konferencji Token2049 w Singapurze, zatytułowane „Myśli na temat bieżących wydarzeń makroekonomicznych”.
Omówił zalety i wady inwestowania w kryptowaluty w porównaniu do trzymania obligacji skarbowych (T-bills) z 5% zyskiem, biorąc pod uwagę potencjalne zmiany na rynku, które mogłyby być spowodowane oczekiwaną zapowiedzią obniżki stóp przez Fed 18 września.
Arthur Hayes nazwał obniżki stóp „kolosalnym błędem”
Zanim omówił skutki ewentualnych obniżek stóp dla kryptowalut, Hayes skrytykował Fed za rozważanie obniżek w obliczu rosnącej emisji dolarów amerykańskich i zwiększających się wydatków rządowych.
Przedsiębiorca wyraził swoją opinię, mówiąc: „Uważam, że Fed popełnia kolosalny błąd, obniżając stopy w czasie, gdy rząd amerykański drukuje i wydaje więcej pieniędzy niż kiedykolwiek w czasie pokoju.”
Hayes przeanalizował wyniki par kryptowalutowych, takich jak Ether (ETH), Ethena (ENA), Pendle (PENDLE) i Ondo (ONDO). Zdradził, że poza ONDO, w którą nie zainwestował, ma znaczne udziały w każdej z wymienionych tokenów.
Czy zbliża się hossa Ethereum?
Z powodu niemal zerowych stóp procentowych inwestorzy mogą zacząć szukać zysków gdzie indziej, co może wywołać hossę w obszarach rynku kryptowalut generujących zyski, takich jak ether, USDe Etheny oraz stakowanie BTC w Pendle.
Ether (ETH) mógłby w końcu skorzystać na ultra-niskich stopach, oferując 4% rocznej nagrody za staking.
Według Hayesa, USDe Etheny, które generuje zysk poprzez mieszanie równoważnych pozycji krótkich kontraktów terminowych z BTC i ETH jako aktywami zabezpieczającymi, oraz stakowanie BTC na platformie DeFi Pendle – która w zeszłym tygodniu oferowała zmienny zysk na poziomie 45% – również mogą zyskać.
Jednocześnie może być mniejsze zapotrzebowanie na tokenizowane obligacje skarbowe, które są zależne od stóp procentowych.