5 najlepszych portfeli DeFi na rok 2022: Jak wybrać, używać i czerpać korzyści ze zdecentralizowanych finansów

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

⚡️ Czym jest Portfel DeFi?

Uniwersalna, nietrwała kryptowaluta, która nie jest związana z żadną giełdą. Użytkownicy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo kluczy portfela, jeśli portfel stanie się bezużyteczny (patrz fraza seed). DeFi Wallet, zwany również portfelem smart contract, jest bardzo elastyczny i może uzyskać dostęp do wielu aplikacji.

⚡️ Do czego służy portfel kryptowalutowy DeFi?

Crypto.com DeFi Wallet to dbający o bezpieczeństwo portfel kryptowalutowy, który pozwala zachować pełną kontrolę i bezpieczne przechowywanie pieniędzy. Dzięki Crypto.com DeFi Wallet (portfel bez depozytu) możesz wysyłać bitcoiny do każdego na świecie z akceptowalną dla Ciebie stawką za potwierdzenie i opłatą sieciową.

⚡️ Czy portfel DeFi jest dobry?

Crypto.com DeFi Wallet to fantastyczny portfel dla nowicjuszy, z punktu widzenia nowicjusza. Ma wszystko, czego potrzebujesz i tylko kilka skomplikowanych funkcji, które wymagają dodatkowego zrozumienia, aby je wykorzystać.

⚡️ Czy portfele DeFi są bezpieczne?

DeFi jest zdecydowanie najbezpieczniejszą z dostępnych opcji. Wadą jest to, że masz pełną kontrolę nad swoją przyszłością. Obsługa klienta może nie być w stanie “zresetować” Twojego hasła, jeśli w wielu sytuacjach stracisz oryginalne hasło.

Zdecentralizowane finanse (DeFi) pozwalają inwestorom uczestniczyć w nowych i niewykorzystanych rynkach, takich jak sztuka tokenów non-fiat (NFT) i egzotyczne instrumenty pochodne. Aby grać, będziesz jednak potrzebował portfela DeFi non-jail-bound.

Niekarane portfele DeFi, w przeciwieństwie do ekranów logowania platform Web 2, pozwalają na zalogowanie się do nowej strony za pomocą konta Facebook lub Google. Portfele Web 3 są kompatybilne ze wszystkimi głównymi protokołami DeFi oraz, w pewnym stopniu, z blockchainami.

Czy portfel kryptowalutowy DeFi jest dobry?
Czy portfel kryptowalutowy DeFi jest dobry?

Istnieje kilka portfeli Web 3 do wyboru, a porównanie zalet i wad każdego z nich może być trudne. Oto przewodnik szybkiego startu dla Ciebie.

Co to jest DeFi Wallet i jak działa?

Wallet to portfel bez depozytu, który przechowuje Twoje aktywa kryptowalutowe. Nie są one uwięzione, więc tylko osoby posiadające passphrase lub klucz prywatny (hasło) mogą uzyskać dostęp do Twoich środków. Rządy, na przykład, nie mogą zająć konta; mogą jednak zmusić emitenta tokenów do zamrożenia aktywów wysyłanych na giełdy lub uczynić określone transakcje nielegalnymi.

Czy Coinbase ma w swojej ofercie portfel DeFi?
Czy portfel Coinbase DeFi jest bezpieczny?

Portfele nie-custodialne różnią się od portfeli scentralizowanych giełd tym, że nie dają Ci pełnej kontroli nad Twoimi aktywami. Innymi słowy, rezygnujesz z pewnej miary kontroli nad swoim majątkiem, tak jak w przypadku banku. Jednak główną różnicą pomiędzy bankiem a giełdą kryptowalut jest to, że rządowe programy depozytowe regulują i ubezpieczają banki, podczas gdy nie ma takiego programu dla giełd.

Istnieje kilka rodzajów portfeli DeFi, każdy z nich ma swój własny zestaw cech i korzyści:

  • MetaMask: MetaMask to popularny portfel Ethereum z 30 milionami aktywnych użytkowników. Jest to rozszerzenie dla Google Chrome i Firefox, które pozwala na uruchamianie zdecentralizowanych aplikacji (dApps) w przeglądarce bez konieczności pobierania blockchaina.
  • Coinbase Wallet: Coinbase Wallet to wygodny portfel DeFi z wbudowaną zdecentralizowaną przeglądarką internetową. Jest dostępny na iOS i Androida i pozwala na odbieranie, przechowywanie i wysyłanie aktywów kryptowalutowych. Możesz również użyć go do odkrywania dApps.
  • Trust Wallet: Trust Wallet to portfel DeFi z dużym wyborem aktywów. Obsługuje Ethereum i inne główne blockchainy. Trust Wallet jest dostępny na iOS i Androida.
Najlepsze portfele kryptowalutowe dla zdecentralizowanych finansów
Jak wybrać bezpieczny portfel DeFi?
  • DeFi Swap: DeFi Swap to najlepszy portfel defi do zarabiania odsetek na 2022 rok. Jest to niekastowa, zdecentralizowana wymiana, która pozwala na handel kryptowalutami bez konieczności wpłacania środków na konto. DeFi Swap jest dostępny na Ethereum, Binance Smart Chain i Tron.
  • Crypto.com DeFi Wallet: Crypto.com DeFi Wallet to najlepszy portfel kryptowalutowy DeFi z niskimi opłatami. Jest dostępny na Ethereum i innych głównych blockchainach. Crypto.com oferuje również stablecoin wspierany fiatem, który można wykorzystać do handlu na DeFi Swap.
Czy mogę wypłacić pieniądze z portfela DeFi?
Czy exodus to portfel DeFi?

W tym artykule skoncentrujemy się na portfelach programowych, ponieważ są one najpopularniejszym sposobem interfejsu ze zdecentralizowanymi protokołami finansowymi, takimi jak zdecentralizowane giełdy, protokoły pożyczkowe i farmy przychodów.

Wybór właściwego portfela DeFi

Pierwszym wyborem, jakiego będziesz musiał dokonać przy wyborze portfela DeFi, jest blockchain, na którym chcesz go obsługiwać. Na przykład MetaMask, jeden z najpopularniejszych portfeli Web 3, nie obsługuje obecnie blockchaina Solana.

Czy Ledger jest portfelem DeFi?
Jak korzystać z kryptowaluty DeFi Swap?

Aby wejść w interakcję ze zdecentralizowanymi aplikacjami Solana ( dapp ), będziesz potrzebował portfela, takiego jak Solflare, Sollet lub Phantom. Niektóre aplikacje blockchain wymagają własnych portfeli; na przykład gra kryptowalutowa Axie Infinity wymaga portfela Ronin.

Może szybko zabraknąć miejsca na sido, jeśli używasz wielu portfeli DeFi do różnych celów – są one darmowe i szybkie w konfiguracji. Należy tylko pamiętać, że

Portfele służą do różnych celów oprócz przechowywania bloków. Niektóre portfele są lepiej przystosowane do obsługi określonych aktywów. MetaMask, na przykład, nie przedstawia NFT, które masz przechowywane w portfelu. Rainbow Wallet, z drugiej strony, pozwala na przeglądanie NFT, które masz na swoim koncie.

Co oznacza Swap w kryptowalucie?
Jak dokonać wymiany na portfelu DeFi?

Niektóre portfele DeFi, takie jak MetaMask i SolFlare, integrują się ze zdecentralizowanymi aplikacjami finansowymi, dzięki czemu można korzystać z protokołów DeFi lub przeprowadzać transakcje bez opuszczania portfela. Możesz handlować tokenami w aplikacji MetaMask, podczas gdy SolFlare pozwala na zarządzanie kontami zakładów.

Argent jest zdecentralizowanym, peer-to-peer rynkiem, który pozwala używać kart debetowych do zakupu aktywów i przekazywania ich po obniżonych stawkach. zkSync Level 2 jest wykorzystywany do minimalizacji kosztów transakcyjnych, a Yearn, Lido i Gro są zintegrowane. Jest to również jeden z najbardziej przyjaznych dla użytkownika portfeli kryptowalutowych, ponieważ jest kompatybilny zarówno z kredytem Compound, jak i zdecentralizowanym rynkiem instrumentów pochodnych dYdX. Współpracuje z Coinbase Wallet, portfelem bez depozytu stworzonym przez usługę powierniczą.

Jaka jest najlepsza kryptowaluta swap?
Jak sprzedać monetę DeFi?

Portfele sprzętowe, takie jak Trezor i Ledger, są popularnym wyborem wśród użytkowników kryptowalut, którzy chcą korzystać z protokołów DeFi. Portfele sprzętowe początkowo obsługiwane przez inne portfele, w tym MyCrypto i MyEtherWallet, co czyni je dobrym wyborem, jeśli chcesz pracować z kryptowalutami zimnymi.

Bezpieczeństwo jest głównym problemem dla wielu portfeli. Gnosis pozwala na przeprowadzanie transakcji z wieloma podpisami lub jednoczesnym potwierdzeniem od wielu osób. Argent pozwala na wyznaczenie “strażników”, którzy mogą pomóc w odzyskaniu dostępu do portfela w przypadku utraty tajnych kluczy.

Jak korzystać z portfela DeFi

Jak dokonać konwersji na DeFi?
Czy portfel kryptowalutowy DeFi jest bezpieczny?

Po skonfigurowaniu tych portfeli i zasileniu ich kryptowalutą, wszystko, co musisz teraz zrobić, to kliknąć “Połącz portfel”. W większości stron docelowych protokołu DeFi w prawym górnym rogu będzie przycisk “połącz”.

Teraz jesteś już prawie gotowy. Będziesz musiał potwierdzić poszczególne transakcje w swoim portfelu i uiścić opłatę transakcyjną “gaz”, która jest ilością rodzimej waluty dla blockchaina, z którego korzystasz.

Najlepsze portfele DeFi zostały opisane w tym artykule.

Portfele DeFi, podobnie jak najlepsze giełdy DeFi, zapewniają mechanizm eliminacji pośrednika z poszczególnych transakcji, redukcję kosztów i zachowanie anonimowości. Chociaż istnieją pewne korzyści i wady zarówno scentralizowanych jak i zdecentralizowanych portfeli, więcej osób wybiera te drugie ze względu na ich liczne zalety.

Jak wypłacić pieniądze z portfela kryptowalutowego DeFi?
Jakie monety znajdują się w portfelu Crypto COM DeFi?

Tak więc, bez dalszych ceregieli, spójrzmy na osiem najlepszych portfeli DeFi na rynku teraz:

Najlepszy portfel na rok 2022: DeFi Swap

Logo DeFi Swap jest standardowym logo DeFi Swap. Jeśli chodzi o najlepszy portfel DeFi dla 2022 roku, wybieramy DeFi Swap. DeFi Swap to zdecentralizowana wymiana (DEX), która umożliwia użytkownikom handel tokenami i zarabianie na odsetkach bez pomocy centralnego organu. Platforma jest dostępna za pośrednictwem przyjaznego dla użytkownika rozszerzenia przeglądarki i aplikacji mobilnej.

Zespół DeFi Swap stworzył kompleksowy przewodnik, który nakreśla, jak w pełni wykorzystać platformę. Przewodnik obejmuje wszystko, od tego jak założyć konto i podłączyć portfel do tego jak handlować tokenami i zarabiać na odsetkach od swoich udziałów.

Która marka portfela jest najlepsza?
Która kieszeń jest najlepsza na portfel?

Podczas naszego przeglądu DeFi Wallet, odkryliśmy, że użytkownicy mogą wykorzystać mechanizm wzrostu zysków z DeFi Swap, który ma cztery różne poziomy. Każdy poziom ma unikalny okres blokady i APY, z Platinum tier wypłaca zyski w wysokości do 75% rocznie. Możesz nawet zarobić część prowizji zarobionych przez platformę od swoich poleconych.

Podoba nam się również, że zespół DeFi Swap stale dodaje nowe funkcje i rozszerza możliwości platformy. Niedawno uruchomili program stakingowy, który pozwala użytkownikom zdobywać nagrody za dostarczanie płynności do DEX. Ogólnie rzecz biorąc, uważamy, że DeFi Swap jest jedną z najbardziej przyjaznych dla użytkownika i wszechstronnych platform w przestrzeni DeFi i warto ją sprawdzić.

Jaka jest różnica między Crypto COM a DeFi Wallet?
Czy DeFi to dobra inwestycja?

Crypto.com DeFi Wallet – największy portfel kryptowalutowy dla DeFi z minimalnymi kosztami

Logo Crypto.com jest doskonałą reprezentacją nazwy firmy, ponieważ zawiera słowa “crypto” i “com”. Chociaż preferujemy DeFi Swap, inną fantastyczną alternatywą jest Crypto.com DeFi Wallet, który pozwala na łatwe korzystanie z konta bankowego. Jak sama nazwa wskazuje, ten portfel jest dostarczany przez Crypto.

jako portfel bez więzienia, Crypto.com Wallet pozwala na zarządzanie swoimi aktywami i kluczem prywatnym całkowicie niezależnie od jakiejkolwiek strony trzeciej. Portfel obsługuje ponad 100 aktywów kryptowalutowych, w tym kilka najlepszych altcoinów i tokenów DeFi. Możesz wybrać kurs, którego chcesz użyć podczas wysyłania dowolnej z tych kryptowalut do innego Crypto.

Co mogę zrobić z portfelem DeFi?
Jak korzystać z portfela DeFi?

Crypto.com DeFi Wallet to portfel wielostanowiskowy, który umożliwia użytkownikom zarabianie na ponad 35 różnych aktywach tokenizowanych. nThe Crypto.com DeFi Wallet zawiera również funkcję “DeFi Earn”, która pozwala na czerpanie zysków z ponad 35 różnych kryptowalut. Nasza analiza Crypto.com DeFi Wallet ujawnia, że możesz zarobić do 18% odsetek rocznie na swoich udziałach.

trust Wallet – Najlepszy portfel DeFi do wyboru aktywów

Trust Wallet to dobra opcja dla klientów, którzy chcą przechowywać również Bitcoin. Warto również zaznaczyć, że istnieją inne legalne sposoby, w jakie można kupić cyfrowe monety niż poprzez inwestowanie w “początkową ofertę monet” lub ICO, takie jak zakup na giełdzie kryptowalut. Tutaj przyjrzymy się niektórym z najlepszych portfeli Bitcoin.

W jaki sposób działa Trust Wallet?
Czy za pomocą Trust Wallet mogę zarabiać?

Trust Wallet to doskonały wybór dla osób poszukujących kompleksowego i przyjaznego dla użytkownika portfela kryptowalutowego. Trust Wallet obsługuje szereg aktywów cyfrowych, w tym wszystkie tokeny ERC20, a także inne protokoły blockchain, takie jak Bitcoin, Ethereum Classic, Litecoin, Dogecoin i Dash.

Trust Wallet ma również unikalny mechanizm układania w stos, który pozwala na przechowywanie 12 wybitnych kryptowalut. APY mogą się znacznie różnić, chociaż kilka obsługiwanych tokenów zapewnia ponad 10% rocznie. Wreszcie, Trust Wallet nie tylko obsługuje NFT, ale pozwala również korzystać z jednej z najbardziej renomowanych platform handlowych NFT, aby dokonać zakupów, a następnie bezpiecznie przechowywać swoje aktywa w portfelu.

MetaMask to popularny portfel DeFi, który ma 30 milionów aktywnych użytkowników.

Logo MetaMask jest charakterystycznym odcieniem niebieskiego. Portfel działa w tandemie z Chrome lub Firefox, aby zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo i funkcjonalność blockchain, jednocześnie umożliwiając im angażowanie się w działania podobne do tego, co są przyzwyczajeni do robienia na zwykłej przeglądarce internetowej. Portfel MetaMask jest bezpłatny i bezpiecznie przechowuje Twoje pieniądze.

Czy Trust Wallet jest dobrym portfelem na bitcoiny?
Jak mogę pobrać pieniądze z Trust Wallet?

MetaMask to przeglądarka oparta na Ethereum, która zapewnia interfejs użytkownika do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji (dApps). Jedną z jego największych cech jest to, że integruje dane z kilku źródeł, zapewniając, że otrzymasz najlepszą cenę z najniższymi opłatami sieciowymi podczas handlu tokenami. MetaMask rozkłada również Twoje zlecenia na wiele giełd, aby zminimalizować poślizg. 30 milionów użytkowników portfela może łatwo kupić, sprzedać lub handlować różnymi aktywami cyfrowymi.

Możesz sprzedać Ether za pomocą portfela MetaMask i wymienić inne kryptowaluty, w tym Polygon, BSC, Avalanche, Fantom, Celo. Możesz zapłacić za pomocą karty kredytowej (Visa lub MasterCard), przelewu bankowego, a nawet Apple Pay/Google Pay. Wreszcie, MetaMask chroni Twoją anonimowość podczas transakcji, zachowując informacje o płatności i nadając Ci pseudonimową tożsamość.

Do czego służy portfel MetaMask Wallet?
Czy MetaMask to bezpieczny portfel?

Coinbase Wallet – przyjazny dla użytkownika portfel DeFi z przeglądarką internetową, który jest całkowicie zdecentralizowany.

Coinbase Wallet to kolejny portfel, który umożliwia użytkownikom handel tokenami i innymi produktami finansowymi. Coinbase Wallet to mobilny portfel Bitcoin, który działa wszędzie. Ma łatwy w użyciu interfejs bez skomplikowanych słów lub funkcji, dzięki czemu jest idealny dla osób, które są nowe w branży. Ten portfel obsługuje ponad 100 000 różnych typów tokenów i może również przechowywać klucze prywatne w trybie offline.

Coinbase Wallet to świetny wybór dla tych, którzy szukają przyjaznego dla użytkownika i wygodnego portfela DeFi, który obsługuje szeroki zakres aktywów. Chociaż brakuje mu kompleksowego wyboru aktywów Trust Wallet, Coinbase Wallet nadrabia to tym, że jest niezwykle łatwy w użyciu. Ponadto, zdecentralizowana przeglądarka internetowa Coinbase Wallet pozwala na dostęp do szerokiej gamy dApps bez konieczności pobierania osobnego rozszerzenia przeglądarki.

Jaka jest różnica między Coinbase a portfelem Coinbase?
Czy powinienem używać portfela Coinbase?

Wreszcie, warto zauważyć, że Coinbase Wallet jest jednym z niewielu portfeli DeFi, który pozwala na kupno, sprzedaż lub handel bezpośrednio z portfela z walutą fiat. To sprawia, że jest to doskonały wybór dla tych, którzy szukają jednego sklepu dla swoich potrzeb DeFi.

Początkujący

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Pośrednik

Średniozaawansowany przewodnik po Blockchainie i kryptowalutach

Ekspert

Przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

We use cookies in order to give you the best possible experience on our website. By continuing to use this site, you agree to our use of cookies.
Accept
Reject